Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gepardi se po roce představili ve Švédsku

15.01.2018 | Lumír

Gepardí florbalisté se 2. – 8. ledna 2018 znovu vypravili na největší florbalový turnaj na světě – GOTHIA INNEBANDY CUP ve švédském Göteborgu.

Tentokráte v kategorii B13, ročníky 2004 a mladší: brankář Lukáš Šikuta, kapitán týmu Vojta Potáček, Matěj Vorba, Kuba Hladký, Matěj Blažek, Štěpán Dohnal, Viktor Jirásek, Tomáš Racek, Jirka Kosmák, Vojta Fasora a rosické posily Tadeáš Mutina a Adam Petřivalský. Doprovod: Zdeněk Skříček, Michal Dess, Jan Šikuta, Petr Jirásek a Petr Mutina. Mezi českými týmy jsme letos byli jediní hráči z Brna. Středeční přátelský zápas na hale Lundbystrand se Snipers Bratislava skončil těsnou prohrou 3:4.

Ve čtvrtek již začal turnaj naostro. V prvním zápase jsme narazili na jednoho z favoritů, domácí IBF Göteborg. Doplatili jsme na chyby při bránění a soupeř je vždy potrestal, konečné skóre 0:6. Vysvětlili jsme si co zlepšíme a na další zápas v Prioritet Serneke Arény se těšíme. Obrovská hala, ve které jsou dvě sportovní haly na florbal, kryté velké fotbalové hřiště a v podzemí velká běžkařská dráha. A navíc nám tato nádherná arena přinesla štěstí. Švédský Warberg IBF jsme po hattricku Hladkého a Mutiny zdolali 6:3 a slavili jsme na Gothii první výhru. Den jsme poté zakončili bonbónkem v podobě návštěvy zápasu švédské superligy Pixbo – Helsinborg. Kluci viděli na vlastní oči florbalisty světové extratřídy v čele s kapitány Martinem Östholmem a Mikou Kohonenem. Vše pak zakončila společná fotka s českými reprezentanty Danielem Šebkem a Patrikem Suchánkem, hrající za FC Helsinborg.

Dopoledne se většina kluků vydala na prohlídku centra a také jsme navštívili švédské ZOO – Universeum. V pátek odpoledne jsme hráli zápas s dalším favoritem – švédským týmem Gårdarike IBK. Soupeř byl o dost lepší, ale kluci předvedli perfektní zónovou obranu. Švédský tým jsme hodně potrápili. Ačkoliv jsme nakonec prohráli 3:5, byl to náš nejlepší výkon na turnaji. Večer jsme pak hráli o postup z třetího místa s Husquarnou. Oba týmy svazovala nervozita, nakonec jsme slavili vítězství 3:2 a dobré nasazení do play off.

Vyhnuli jsme se předkolu a prvním soupeřem nám byl švédský Malmhaug IBF. Od začátku zápasu kluci nic nepodcenili a soupeře přehrávali. Ve druhé půlce Gepardi ještě zrychlili a zpřesnili kombinace, odcházeli jsme s jasným výsledkem 7:1. Odpolední osmifinále se švédským Svenljung IBK už bylo o něčem jiném. Opět jsme se střetli s týmem, který nás převyšoval a hodně využíval sílu. Gepardi bojovali a přetahovali se o skóre se soupeřem. Minutu před koncem proměňujeme trestné střílení a slavíme postup do čtvrtfinále po výsledku 5:4. To bylo na programu ještě ten den ve 21 hodin večer. Posbíráme síly a čekáme na Tunet IBK, nejlepší norský mládežnický klub. Ani toho jsme se nezalekli. Trochu se opakoval průběh z osmifinále. Odskočili jsme do vedení 2:0, Norové otočili na 2:3. Přišlo naše vyrovnání, ale Tunet o gól odskočil. Necelé dvě minuty před koncem opět máme výhodu nájezdu. Tentokrát nám fortuna nebyla přízniva a norský brankář Vojtu Potáčka se štěstím vychytal. Ani v následující přesilovce jsme už vyrovnat nedokázali, takže jsme nakonec skončili ve čtvrtfinále po prohře 3:4. Po zápase to samozřejmě hodně bolelo, medaile byla hodně blízko.

Nicméně hovořím za všechny, kteří tu s klukama byli – smekáme před tím, co ve Švédsku dokázali. Super parta, která nezkazila žádnou srandu. Fungovali jako tým a herně se vyrovnali mnohem zkušenějším „profesionálním“ týmům. Na live videu jste mohli vidět, že jsme předváděli dobrý florbal a kluci dělali čest všem Gepardům, Brnu i České republice. Co dodat na závěr? Byl to pro české týmy povedený turnaj, vždyť nejúspěšnějším družstvem se stal Tatran Střešovice, který vyhrál ve 3 kategoriích zlato. Více zajímavostí o švédské Gothii se také můžete dozvědět na webu České televize zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10128663078-florbal/  (ve 2. přestávce, cca v čase 1h:25)

 
Aktuální články
BUĎ ŠELMOU, STAŇ SE GEPARDEM

Baví tě florbal? Chceš se stát součástí skvělého týmu? Máš rád výzvy? Právě pro tebe je určena naše výzva! Gepardi Brno...

 
Gepardi s novým názvem a novým vedením

Klub Gepardi Brno, z.s. mění svůj název. Nejedná se o žádnou zásadní změnu, do názvu pouze vstupují pouze tři písmenka, která...

 
Gepardi opět trénují aneb šelmy v akci

Již po dva týdny probíhají v areálu ZŠ Kneslova tréninky Gepardů. Dodržována jsou všechna pravidla stanovená vládou, probíhá i...

 
Poprvé v soutěžích Českého florbalu
 
Petra Pachlová: Do projektu „Jedna se počítá“ se může zapojit opravdu každý
 
Z historie Gepardů: poprvé na Prague Floorball Cup
 
Zdeněk Mazáč: Ať nás neopustí chuť hrát florbal a vydrží nám ta správná gepardí soudržnost.
 
Vzpomínáme: Gothia Innebandy Cup 2017
 
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují
 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 10:40
FBS Aligators Bučovice Klobouky - Gepardi DDM Helceletka Brno
6:6 (1:2, 3:4, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 12:05
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBŠ Hattrick Brno "B"
5:4 ()
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 10:40
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní Yellow
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS