Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gepardi se po roce představili ve Švédsku

15.01.2018 | Lumír

Gepardí florbalisté se 2. – 8. ledna 2018 znovu vypravili na největší florbalový turnaj na světě – GOTHIA INNEBANDY CUP ve švédském Göteborgu.

Tentokráte v kategorii B13, ročníky 2004 a mladší: brankář Lukáš Šikuta, kapitán týmu Vojta Potáček, Matěj Vorba, Kuba Hladký, Matěj Blažek, Štěpán Dohnal, Viktor Jirásek, Tomáš Racek, Jirka Kosmák, Vojta Fasora a rosické posily Tadeáš Mutina a Adam Petřivalský. Doprovod: Zdeněk Skříček, Michal Dess, Jan Šikuta, Petr Jirásek a Petr Mutina. Mezi českými týmy jsme letos byli jediní hráči z Brna. Středeční přátelský zápas na hale Lundbystrand se Snipers Bratislava skončil těsnou prohrou 3:4.

Ve čtvrtek již začal turnaj naostro. V prvním zápase jsme narazili na jednoho z favoritů, domácí IBF Göteborg. Doplatili jsme na chyby při bránění a soupeř je vždy potrestal, konečné skóre 0:6. Vysvětlili jsme si co zlepšíme a na další zápas v Prioritet Serneke Arény se těšíme. Obrovská hala, ve které jsou dvě sportovní haly na florbal, kryté velké fotbalové hřiště a v podzemí velká běžkařská dráha. A navíc nám tato nádherná arena přinesla štěstí. Švédský Warberg IBF jsme po hattricku Hladkého a Mutiny zdolali 6:3 a slavili jsme na Gothii první výhru. Den jsme poté zakončili bonbónkem v podobě návštěvy zápasu švédské superligy Pixbo – Helsinborg. Kluci viděli na vlastní oči florbalisty světové extratřídy v čele s kapitány Martinem Östholmem a Mikou Kohonenem. Vše pak zakončila společná fotka s českými reprezentanty Danielem Šebkem a Patrikem Suchánkem, hrající za FC Helsinborg.

Dopoledne se většina kluků vydala na prohlídku centra a také jsme navštívili švédské ZOO – Universeum. V pátek odpoledne jsme hráli zápas s dalším favoritem – švédským týmem Gårdarike IBK. Soupeř byl o dost lepší, ale kluci předvedli perfektní zónovou obranu. Švédský tým jsme hodně potrápili. Ačkoliv jsme nakonec prohráli 3:5, byl to náš nejlepší výkon na turnaji. Večer jsme pak hráli o postup z třetího místa s Husquarnou. Oba týmy svazovala nervozita, nakonec jsme slavili vítězství 3:2 a dobré nasazení do play off.

Vyhnuli jsme se předkolu a prvním soupeřem nám byl švédský Malmhaug IBF. Od začátku zápasu kluci nic nepodcenili a soupeře přehrávali. Ve druhé půlce Gepardi ještě zrychlili a zpřesnili kombinace, odcházeli jsme s jasným výsledkem 7:1. Odpolední osmifinále se švédským Svenljung IBK už bylo o něčem jiném. Opět jsme se střetli s týmem, který nás převyšoval a hodně využíval sílu. Gepardi bojovali a přetahovali se o skóre se soupeřem. Minutu před koncem proměňujeme trestné střílení a slavíme postup do čtvrtfinále po výsledku 5:4. To bylo na programu ještě ten den ve 21 hodin večer. Posbíráme síly a čekáme na Tunet IBK, nejlepší norský mládežnický klub. Ani toho jsme se nezalekli. Trochu se opakoval průběh z osmifinále. Odskočili jsme do vedení 2:0, Norové otočili na 2:3. Přišlo naše vyrovnání, ale Tunet o gól odskočil. Necelé dvě minuty před koncem opět máme výhodu nájezdu. Tentokrát nám fortuna nebyla přízniva a norský brankář Vojtu Potáčka se štěstím vychytal. Ani v následující přesilovce jsme už vyrovnat nedokázali, takže jsme nakonec skončili ve čtvrtfinále po prohře 3:4. Po zápase to samozřejmě hodně bolelo, medaile byla hodně blízko.

Nicméně hovořím za všechny, kteří tu s klukama byli – smekáme před tím, co ve Švédsku dokázali. Super parta, která nezkazila žádnou srandu. Fungovali jako tým a herně se vyrovnali mnohem zkušenějším „profesionálním“ týmům. Na live videu jste mohli vidět, že jsme předváděli dobrý florbal a kluci dělali čest všem Gepardům, Brnu i České republice. Co dodat na závěr? Byl to pro české týmy povedený turnaj, vždyť nejúspěšnějším družstvem se stal Tatran Střešovice, který vyhrál ve 3 kategoriích zlato. Více zajímavostí o švédské Gothii se také můžete dozvědět na webu České televize zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10128663078-florbal/  (ve 2. přestávce, cca v čase 1h:25)

 
Aktuální články
INFORMACE PRO HRÁČE A RODIČE

Vzhledem k šíření koronaviru a uzavřením škol bychom vás rádi informovali, jak se k dané situaci staví soutěžní český florbal...

 
Gepardi na Prague Cup 2020

První lednový víkend si oblíbili naši mladí florbalisté. Dříve jsme jezdili na Gothii do Švédska, nyní již podruhé za sebou na...

 
PFC 2020: cesta elévů ke stříbru pohledem trenéra

Jak jste viděli v aktualitách a na našem facebooku, společný tým Troopers Gepardi vybojoval v kategorii elévů na Prague Floorball Cup 2020...

 
Gepardi na Prague Floorball Cup 2020
 
Podzim mladších žáků
 
Představujeme nového partnera Gepardů
 
Liga Mezi městy 2019/2020
 
Gepardi úspěšně vstoupili mezi profíky
 
Brno Hummel Open Game 2019
 
Vítejte na novém webu Gepardi Brno
 
Sponzoři
Zápasy
Dorostenci | Neděle 05.04.2020, 10:15
K1 Florbal Židenice - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Starší žáci | Neděle 19.04.2020
Gepardi DDM Helceletka Brno - Bulldogs Brno "B"
 
Mladší žáci | Neděle 05.04.2020
Gepardi DDM Helceletka Brno - F.A.T.R. Dubňany Škorpioni Green
 
Elévové | Neděle 19.04.2020
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ Black
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS