Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gepardi se po roce představili ve Švédsku

15.01.2018 | Lumír

Gepardí florbalisté se 2. – 8. ledna 2018 znovu vypravili na největší florbalový turnaj na světě – GOTHIA INNEBANDY CUP ve švédském Göteborgu.

Tentokráte v kategorii B13, ročníky 2004 a mladší: brankář Lukáš Šikuta, kapitán týmu Vojta Potáček, Matěj Vorba, Kuba Hladký, Matěj Blažek, Štěpán Dohnal, Viktor Jirásek, Tomáš Racek, Jirka Kosmák, Vojta Fasora a rosické posily Tadeáš Mutina a Adam Petřivalský. Doprovod: Zdeněk Skříček, Michal Dess, Jan Šikuta, Petr Jirásek a Petr Mutina. Mezi českými týmy jsme letos byli jediní hráči z Brna. Středeční přátelský zápas na hale Lundbystrand se Snipers Bratislava skončil těsnou prohrou 3:4.

Ve čtvrtek již začal turnaj naostro. V prvním zápase jsme narazili na jednoho z favoritů, domácí IBF Göteborg. Doplatili jsme na chyby při bránění a soupeř je vždy potrestal, konečné skóre 0:6. Vysvětlili jsme si co zlepšíme a na další zápas v Prioritet Serneke Arény se těšíme. Obrovská hala, ve které jsou dvě sportovní haly na florbal, kryté velké fotbalové hřiště a v podzemí velká běžkařská dráha. A navíc nám tato nádherná arena přinesla štěstí. Švédský Warberg IBF jsme po hattricku Hladkého a Mutiny zdolali 6:3 a slavili jsme na Gothii první výhru. Den jsme poté zakončili bonbónkem v podobě návštěvy zápasu švédské superligy Pixbo – Helsinborg. Kluci viděli na vlastní oči florbalisty světové extratřídy v čele s kapitány Martinem Östholmem a Mikou Kohonenem. Vše pak zakončila společná fotka s českými reprezentanty Danielem Šebkem a Patrikem Suchánkem, hrající za FC Helsinborg.

Dopoledne se většina kluků vydala na prohlídku centra a také jsme navštívili švédské ZOO – Universeum. V pátek odpoledne jsme hráli zápas s dalším favoritem – švédským týmem Gårdarike IBK. Soupeř byl o dost lepší, ale kluci předvedli perfektní zónovou obranu. Švédský tým jsme hodně potrápili. Ačkoliv jsme nakonec prohráli 3:5, byl to náš nejlepší výkon na turnaji. Večer jsme pak hráli o postup z třetího místa s Husquarnou. Oba týmy svazovala nervozita, nakonec jsme slavili vítězství 3:2 a dobré nasazení do play off.

Vyhnuli jsme se předkolu a prvním soupeřem nám byl švédský Malmhaug IBF. Od začátku zápasu kluci nic nepodcenili a soupeře přehrávali. Ve druhé půlce Gepardi ještě zrychlili a zpřesnili kombinace, odcházeli jsme s jasným výsledkem 7:1. Odpolední osmifinále se švédským Svenljung IBK už bylo o něčem jiném. Opět jsme se střetli s týmem, který nás převyšoval a hodně využíval sílu. Gepardi bojovali a přetahovali se o skóre se soupeřem. Minutu před koncem proměňujeme trestné střílení a slavíme postup do čtvrtfinále po výsledku 5:4. To bylo na programu ještě ten den ve 21 hodin večer. Posbíráme síly a čekáme na Tunet IBK, nejlepší norský mládežnický klub. Ani toho jsme se nezalekli. Trochu se opakoval průběh z osmifinále. Odskočili jsme do vedení 2:0, Norové otočili na 2:3. Přišlo naše vyrovnání, ale Tunet o gól odskočil. Necelé dvě minuty před koncem opět máme výhodu nájezdu. Tentokrát nám fortuna nebyla přízniva a norský brankář Vojtu Potáčka se štěstím vychytal. Ani v následující přesilovce jsme už vyrovnat nedokázali, takže jsme nakonec skončili ve čtvrtfinále po prohře 3:4. Po zápase to samozřejmě hodně bolelo, medaile byla hodně blízko.

Nicméně hovořím za všechny, kteří tu s klukama byli – smekáme před tím, co ve Švédsku dokázali. Super parta, která nezkazila žádnou srandu. Fungovali jako tým a herně se vyrovnali mnohem zkušenějším „profesionálním“ týmům. Na live videu jste mohli vidět, že jsme předváděli dobrý florbal a kluci dělali čest všem Gepardům, Brnu i České republice. Co dodat na závěr? Byl to pro české týmy povedený turnaj, vždyť nejúspěšnějším družstvem se stal Tatran Střešovice, který vyhrál ve 3 kategoriích zlato. Více zajímavostí o švédské Gothii se také můžete dozvědět na webu České televize zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10128663078-florbal/  (ve 2. přestávce, cca v čase 1h:25)

 
Aktuální články
Gepardí stopa na Brno Open Game - mladší žáci

V dalším "prázdninovém článku" se podíváme na působení na Open Game 2020 u další kategorie. Na řadu přichází mladší žáci. Tým,...

 
Gepardí stopa na Brno Open Game - elévové

Brněnské Open Game 2020 je již minulostí a my přinášíme krátký přehled z působení všech mládežnických kategorií Gepardů....

 
OPEN GAME 2020 STARTUJE

Nakonec jsme se i v letošním roce dočkali tradičního turnaje Brno Open Game. Turnaj se uskuteční v termínu 18.06.2020-21.06.2020 a Gepardi do...

 
Gepardí rozhovory: předseda Zdeněk "Lumír" Skříček (2.díl)
 
Gepardí rozhovory: předseda Zdeněk "Lumír" Skříček (1.díl)
 
Trénuj doma! Gepardi se přidávají k výzvě Českého florbalu
 
INFORMACE PRO HRÁČE A RODIČE
 
Gepardi na Prague Cup 2020
 
PFC 2020: cesta elévů ke stříbru pohledem trenéra
 
Gepardi na Prague Floorball Cup 2020
 
Sponzoři
Zápasy
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS