Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gepardi jsou mistry Orelské florbalové ligy mladších žáků

04.05.2017 | Lumír

Jeden den po úspěchu v regionální lize „Mezi městy“ zavítali mladší žáci (ročníky 2004/05) na finálový turnaj Orelské florbalové ligy. V první májový den 2017 jej uspořádal Sokol Adamov ve své domovské hale pro 8 nejlepších týmů z celkem 24 družstev Orelské ligy. Gepardi si postup vybojovali z prvního místa své divize Střed před Vyškovem. Napřed se hrálo o postup ze dvou skupin, poté následovalo play-off.


V naší finálové skupině jsme odehráli zápasy s týmy:

Gepardi Brno vs. Sokol Adamov – výsledek 3:1
První zápas celého turnaje předznamenal brzký start v 8.00 ráno. Na obou týmech byla vidět nerozehranost způsobená časným vstáváním. V průběhu času se hra postupně zlepšovala, což pak na turnaji potvrdili obě mužstva. Gepardi se rychle ujali vedení a mírnou převahu pak udržovali po celý zápas.

Gepardi Brno vs. Uherské Hradiště – výsledek 5:2
Soupeř z Uherského Hradiště obhajoval loňské zlaté medaile. Sympatický byl souboj fanoušků v hledišti. Bylo vidět a hlavně slyšet oba tábory. Podařilo se nám v první části zastavit nástup Hradiště a vstřelit rychle za sebou 3 góly. V druhé půli se už hra vyrovnala a oba týmy předváděli pěkný kombinační florbal.

Gepardi Brno vs. FBC Aligators – result 3:1
Sympatický dívčí tým se prezentoval výbornou kombinační hrou, která zpočátku dělala Gepardům problémy. Naštěstí pro nás všechny střely Aligátorek skončily mimo branku nebo v rukách brankářů. Těsně před poločasem jsme z jednoho brejku vstřelili vedoucí gól. V druhé půli se pak opakoval stejný scénář, kdy oba týmy dobře kombinovali, ale nakonec se prosadili znovu Gepardi. Z pohledu trenéra to byl nejtěžší soupeř v základní skupině.

Zápasy play-off

Čtvrtfinále: Gepardi Brno vs. Těšany – výsledek 9:1
Jako prvnímu týmu skupiny nám byl nalosován čtvrtý tým druhé skupiny. Těšany nebyly špatným týmem. Doplatili však na neúplnou lavičku, kdy nemohli točit plné dvě formace a nepřesnosti v přihrávkách. Branky tak postupně dávali Gepardi a pohodlně zvyšovali svůj náskok. Čestný úspěch Těšan přišel až za rozhodnutého stavu 7:0.

Semifinále: Gepardi Brno vs. Orel Boskovice – výsledek 5:2
Gepardy čekal v semifinále těžký soupeř. Po celý turnaj se Boskovice prezentovali rychlou a důraznou hrou. Boskovice však nezachytili několik útoků Gepardů a po brance na 2:0 protivník znejistěl. Nervozita z hostující lavičky se přenesla postupně i na jejich hráče. Boskovice se pak čím dál více uchylovaly k nepovoleným zákrokům a následně celkem třem vyloučením. Gepardi však měli dostatek zkušeností s podobnými soupeři a dál si hráli svoji hru. Při několika oslabeních se nedá dlouho vzdorovat a Gepardi navýšili svůj náskok na 4:0. Díky tomu jsme stále točili tři odpočaté formace. Slabší chvilka v závěru pomohla soupeři zmenšit hořkost porážky, poměrně hladké výhře Gepardů 5:2 však nezabránili. A nečekané se tak stalo skutečností. Ve svém premiérovém ročníku v kategorii mladších žáků se kluci dostali až do finále!

Finále: Gepardi Brno vs. Orel Uherský Brod – konečný výsledek 2:0
Finále Orelské ligy a v něm očekáváný soupeř z Uherského Brodu. Doposud během turnaje oba sokové nepoznali porážku. Zatímco semifinálový soupeř naše představy nesplnil, ten finálový je naopak předčil. Uherský Brod okamžitě dokazoval, že je ve finále zaslouženě. Každý jeho útok byl nebezpečný a Gepardi měli plné ruce a florbalky, aby soupeře udrželi na distanc od svojí svatyně. Gepardi útočili méně, ale rychlými kombinacemi se také dostávali před soupeřovu branku. Po jedné z šancí Gepardi vsítili gól. Kdo by čekal, že Uherský Brod poleví, ten se mýlil. I po pauze se pokračovalo na obou stranách ve vražedně rychlém tempu. Gepardi stíhali točit jen dvě formace. Soupeř nás svíral, Lukáš Šikuta však zavřel kasu a vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým. Jednou nás zachránila tyčka. Ne že by Gepardi neútočili, také měli nebezpečné šance, ale Uherský Brod nás přestřílel. Nicméně Gepardi bojovali jako jeden muž, pomáhali brankáři ze všech sil a všechny střely zblokovali. A tak nám nakonec vyšla další rychlá akce a vedli jsme už 2:0! Uherský Brod si posléze vybral oddechový čas. Gepardi si však už výsledek zkušeně pohlídali. A mohlo se slavit! Za trenéry musím říci, že utkání patřilo k jedněm z nejlepších zápasů, které jsme kdy sehráli. Rychlé tempo, přesné kombinace, všichni na hřišti bojovali a zároveň se hrálo čistě, bez faulů. Prostě superfinále.

Díky patří všem, včetně organizátorů a skvělých fanoušků!

 
Aktuální články
INFORMACE PRO HRÁČE A RODIČE

Vzhledem k šíření koronaviru a uzavřením škol bychom vás rádi informovali, jak se k dané situaci staví soutěžní český florbal...

 
Gepardi na Prague Cup 2020

První lednový víkend si oblíbili naši mladí florbalisté. Dříve jsme jezdili na Gothii do Švédska, nyní již podruhé za sebou na...

 
PFC 2020: cesta elévů ke stříbru pohledem trenéra

Jak jste viděli v aktualitách a na našem facebooku, společný tým Troopers Gepardi vybojoval v kategorii elévů na Prague Floorball Cup 2020...

 
Gepardi na Prague Floorball Cup 2020
 
Podzim mladších žáků
 
Představujeme nového partnera Gepardů
 
Liga Mezi městy 2019/2020
 
Gepardi úspěšně vstoupili mezi profíky
 
Brno Hummel Open Game 2019
 
Vítejte na novém webu Gepardi Brno
 
Sponzoři
Zápasy
Dorostenci | Neděle 05.04.2020, 10:15
K1 Florbal Židenice - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Starší žáci | Neděle 19.04.2020
Gepardi DDM Helceletka Brno - Bulldogs Brno "B"
 
Mladší žáci | Neděle 05.04.2020
Gepardi DDM Helceletka Brno - F.A.T.R. Dubňany Škorpioni Green
 
Elévové | Neděle 19.04.2020
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ Black
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS