Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Liga se rozbíhá - v ostrém startu zahájili jako první dorostenci

29.09.2020 | Zbyněk Matýsek

Prvními zápasy byla zahájena ligová sezóna Českého florbalu v mládežnických kategoriích. Jako první nastoupily ke svým zápasům týmy dorostenců a mladších žáků a my přinášíme nejdříve  shrnutí ze zápasů dorostu. O startu starších žáků, mladších žáků  a elévů si budete moci přečíst v následujících dnech.

V prvním měření sil ligového turnaje narazili naši dorostenci na Sokol Brno I EMKO Case Gullivers B. A bylo to utkání dramatické až do závěrečných minut. V 10.minutě poslal Gepardy do vedení Štěpa Novotný, ale soupeř vyrovnal během 14 sekund. Ve druhé třetině dávali góly jen Gepardi, konkrétně Šimon Ingr a Vítek Štěrba. Do kabin se odcházelo za stavu 3:1 a zdálo se, že stačí „jen uhrát v klidu závěrečné dějství“. Ve třetí minutě třetí třetiny byl vyloučen Adam Petřivalský za nedovolené vrážení a soupeř nabídnutou výhodu početní převahy zužitkoval Za minutu přidal další gól a dvěma brankami pět minut před koncem zápasu utkání zvrátil ve svůj prospěch.

I ve druhém ligovém zápase nás potkal brněnský celek, K1 Florbal Židenice. Tentokrát s jednalo o poněkud rozdílnější utkání. Už ve 2.minutě posílá Gepardy do vedení „hříšník“ minulého zápasu Adam Petřivalský, kterému asistoval Petr Gajdůšek. Soupeř sice v 7.minutě snižuje, ale nerozhodný stav trvá jen přesně minutu a dvacet sekund. Vedení vrací Gepardům Nick Vincente. Soupeř ale nesložil ruce do klína. A opět tomu napomohla přesilová hra., V čase 17:15 je vyloučen Matěj Blažek za nedovolené bránění a za minutu třicet pět sekund se Židenice dočkali opětovného vyrovnání. Nerozhodný stav vydržel tentokrát delší dobu, dvě minuty před koncem druhé třetiny navrací Gepardům vedení Štěpán Dohnal po nahrávce Nicka Vicenteho. Není to naposled, co se Nick zapisuje do zápisu o utkání. Patnáct sekund před druhou sirénou inkasuje dvouminutový trest a vzápětí osobní trest za nesportovní chování. Se začátkem třetí části hry všichni očekávají tlak Židenic, ale jsou to Gepardi, kteří ve vlastním oslabení odskakují na rozdíl dvou branek. Šťastným střelcem je Táda Mutina. Ale, bohužel, do zápisu se opět zapisujeme červenou barvou. Pět sekund před vypršením dvouminutového oslabení odchází „dělat společnost“ Nickovi Štěpa Dohnal. Dvojnásobnou mini přesilovku soupeře zvládáme a Táda Mutina si naopak připisuje svoji druhou branku v sezóně, opět v oslabení. Na tuto situaci reagují Židenice time-outem, ale zápas mají Gepardi pod kontrolou. V poslední desetiminutovce přidává dvě branky Kuba Hladký, jednou se trefuje Honza „Tarzy“ Kuchař, soupeř se dočkal snížení na 3:8 v poslední minutě utkání. Největší slabinou se zatím ukazuje disciplína, naopak hra v oslabení nám potíže nečinila, ale přesto jsou věci, na kterých musíme zapracovat.

Na turnaji reprezentovali: Lukáš Šikuta, Vilém Zrza – Matěj Blažek, Jakub Hladký, Jan Kuchař, Adam Petřivalský – Šimon Ingr, Tadeáš Mutina, Nicolas Vincence, Štěpán Novotný, Vít Štěrba, Petr Gajdůšek, Štěpán Dohnal, Viktor Hladík, Matyáš Teverný, David Dvořák.

 
Aktuální články
Vzpomínkový rozhovor

Jako vzpomínku na Lumíra, který nás nečekaně v neděli opustil a vydal se na cestu, ze které není návratu, znovu zveřejňujeme rozhovor,...

 
Zdeněk "Lumír" Skříček

Každý tým prožívá dobré, ale i špatné zprávy. Dnes ráno bohužel Gepardy na komplikace spojené s nemocí COVID 19 navždy opustil náš...

 
Jak v novém roce

Nouzový stav se nám přesunul dod nového roku a v tuto chvíli nejsou signály o tom, že by došlo ke změnám a postupnému uvolnění,...

 
Krásné a pokojné Vánoce
 
Ohlédnutí za turnajem elévů
 
Dorost: Dragons vzdorovali třetinu
 
Dorost: proti Hattricku rozhodly závěry třetin
 
První ligový turnaj elévů
 
St.žáci Blue podruhé: Favoritovi jsme dokázali vzdorovat
 
Premiéra Blue teamu v Přeboru starších žáků
 
Sponzoři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Dorostenci | Sobota 30.01.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Mladší žáci | Sobota 13.02.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Elévové | Neděle 07.03.2021
TROOPERS Young Guns - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 13.02.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - K1 Florbal Židenice Black
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS