Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

OSTRAVA CUP 2017

06.06.2017 | Lumír

Po konci ligové sezóny se tým Gepardů z Helceletky (posílený o několik hráčů z jiných týmů regionální florbalové ligy) opět zúčastnil mezinárodního turnaje OSTRAVA CUP

Po konci ligové sezóny se tým Gepardů z Helceletky (posílený o několik hráčů z jiných týmů regionální florbalové ligy) opět zúčastnil mezinárodního turnaje OSTRAVA CUP. Oproti loňskému ročníku, kdy poprvé se v Ostravě uvedli naši elévové, se letošní výprava rozrostla na tři kategorie. Elévové vedení Lumírem, mladší žáci pod vedením Marka Zvala a Petra Jiráska, starší žáci  vedeni Michalem Dessem, asistentem brankářů byl Kuba Vizina. Celková výprava nakonec činila 44 dětí a 10 dospělých. Naštěstí DDM Helceletka je na přípravu podobných akcí specialista a vše tak klaplo na jedničku.
ELÉVOVÉ (r. 2006/07)

Vstoupili do turnaje jasným vítězstvím 16:0 proti Spartaku Bílovec. Již po prvních minutách skóre narůstalo a bylo vidět, že nervozitu v úvodním zápase lépe zvládli Gepardi. Večer nás čekal starý známý soupeř Florbal Židenice. Tyhle pozdní zápasy ve 20.00 u malých dětí nevidíme rádi, nicméně tentokrát to kvalitě zápasu pranic neubralo. Hrál se svižný florbal s množstvím akcí. Gepardi nakonec po pěkném zápase odešli poraženi 3:5. Sobotní zápasy ve skupině jsme si již pohlídali. Nebezpečný FbC Přerov jsme přehráli 7:3. Nejhorší zápas jsme odehráli s polskou Olimpii Lochóv. Přizpůsobili jsme se tempu soupeře a místo kombinace jsme předváděli jen sólové akce. Navzdory tomu Gepardi vyhráli 12:2 a postoupili ze skupiny z druhého místa. V prvním vyřazovacím kole kluci porazili 7:4 Horní Suchou. V sobotu večer (opět ve 20.00) nás čekal těžký soupeř Gullivers Brno. Gepardi se však dobře připravili a naše obrana byla pozorná. Nad Gulivery jsme vedli, ale dvě minuty před koncem soupeř vyrovnal a šlo se na nájezdy. V infarktovém rozstřelu jsme nakonec, do té doby suverénní brněnské Gullivery, vyřadili 4:3 na nájezdy. Klukům se pak sladce usínalo, neboť jsme se tím kvalifikovali do nedělního čtvrtfinále. Ovšem další konfrontace s brněnským týmem nám již nevyšla. Kvůli slabému začátku jsme prohráli s Bulldogs 1:8. Útěchou může být fakt, že za Buldoky hráli naši bývalí hráči ze Slatiny – Kuba Továrek, Kuba Poláček a Šimon Chmela. Nicméně i tak je pro Gepardy 5.-8. místo velkým úspěchem a klukům patří obrovský aplaus.

Sestava elévů na Ostrava Cup: brankář: Mirek Hájek, obrana: Marek Dobrovolný, Matyáš Sendler, Jiří Kosmák, Jiří Bezděk, útok: Vojta Fasora, Matěj Kotačka, Jonáš Procházka, Matěj Karásek, Dominik Hamala, Michal Malý, Ondra Tomšíček, Viktor Hladík, Lukáš Hrubý.

MLADŠÍ ŽÁCI (r. 2004/05)

Se rozjížděli pomaleji a zápasy ve skupině se Gepardům moc nevydařily. Bylo vidět, že spoustu hráčů opustila forma a souhra skřípala. Po úvodní remíze 2:2 se známým soupeřem Troopers Moravany, Gepardi prohráli nešťastně 3:5 s Coyotes Jablunkov. Do soboty jsme přeházeli formace a dostavil se zlepšený výkon, přesto jsme znovu prohráli 1:3 s týmem Eagles Orlová. Postupovali jsme z posledního čtvrtého místa a šli tedy na vítěze jiné skupiny – Vikings Kopřivnice. Ovšem už dopolední výkon naznačil změnu k lepšímu. Kluci se totiž postavení outsidera nezalekli a po vyrovnané půlce dokázali zabrat a nad překvapenými Vikingy vyhrát 6:4. Dostali se tak do osmifinále. Tam nás však čekala FbC Bystroň Group Ostrava, která již hrála zcela jiný florbal a Gepardi jasně prohráli 0:13. Ovšem nutno říci, že ostravský celek prošel celým turnajem bez zaváhání a s přehledem poté vyhrál pohár pro vítěze. Gepardi zaslouží uznání za postup do osmifinále, ale hlavně za týmové semknutí, když se zpočátku turnaje nedařilo.

Sestava mladších žáků: brankáři: Lukáš Šikuta, Vít Štěrba, obrana: Jakub Hladký, Jan Kuchař, Matěj Blažek, Matěj Cihlář, Daniel Vu, Radek Janovský, útok: Vojta Potáček, Viktor Jirásek, Tomáš Racek, Nicolas Vicente, Štěpán Dohnal, Matyáš Teverný, Libor Ivánek, Simon Sedlák, Vilém Zrza.
STARŠÍ ŽÁCI (r. 2002/03)

Začali své účinkování jasnou výhrou nad polským týmem Spartak Sicienkó 8:0. Poté těsně prohráli s Torpedem Havířov 3:5, kdy nezachytili několikrát dobrou kombinační hru soupeře. Nicméně v závěrečném utkání jasně rozstříleli holky z FBC Přerov 11:0.  Překvapivé bylo chování trenéra soupeře, který nutil děvčata k likvidačním zákrokům. Jeho tým si tím vysloužil jen několikeré vyloučení. Gepardi si tak za dvě výhry a jednu prohru zajistili druhé místo ve skupině. Ve vyřazovací části nám ovšem moc nepřálo štěstí. Narazili jsme na FBO Letovice, které sice ve své skupině všechny zápasy vyhráli, ale kvůli neoprávněnému startu dvou starších hráčů jim byli dvě utkání kontumovány a tak obsadili ve své skupině třetí místo. V zápase s Letovicemi Gepardi sice prohrávali již 4:1, ale dokázali zabojovat a srovnat skóre. V posledních třech minutách jsme si vypracovali několik šancí, které jsme bohužel neproměnili. Zápas tak dospěl k nájezdům, kde klukům na rozdíl od elévů štěstí nepřálo a z vítězství se radovaly Letovice po výhře 5:4.

Sestava starších žáků: brankář: Matěj Bezděk, obrana: Ondra Beránek, Petr Pospíšil, Lukáš Malásek, Adam Petřivalský, útok: Lukáš Malý, Štěpán Trunda, Tadeáš Grega, Tadeáš Mutina, Petr Šubrt, Vojta Hádek, Adam Domlátil.

Všehcny statistiky OSTRAVA CUPu jsou dostupné na webových stránkách zde: http://ostravacup.cz/junior/

Závěrem bychom za všechny trenéry chtěli moc poděkovat všem pomocníkům, kteří nám obrovsky pomohli s organizací celé akce. Velký dík patří i všem hráčům, kteří předvedli skvělé výkony a i mimo hřiště s nimi nebyl žádný problém. Myslím, že i přes velké vedro si všichni Ostravu užili, nyní všem přeji zasloužený odpočinek, který nicméně dlouho nepotrvá. Již za 10 dní je tu další mezinárodní turnaj – Hummel Open Game v Brně.

 
Aktuální články
BUĎ ŠELMOU, STAŇ SE GEPARDEM

Baví tě florbal? Chceš se stát součástí skvělého týmu? Máš rád výzvy? Právě pro tebe je určena naše výzva! Gepardi Brno...

 
Gepardi s novým názvem a novým vedením

Klub Gepardi Brno, z.s. mění svůj název. Nejedná se o žádnou zásadní změnu, do názvu pouze vstupují pouze tři písmenka, která...

 
Gepardi opět trénují aneb šelmy v akci

Již po dva týdny probíhají v areálu ZŠ Kneslova tréninky Gepardů. Dodržována jsou všechna pravidla stanovená vládou, probíhá i...

 
Poprvé v soutěžích Českého florbalu
 
Petra Pachlová: Do projektu „Jedna se počítá“ se může zapojit opravdu každý
 
Z historie Gepardů: poprvé na Prague Floorball Cup
 
Zdeněk Mazáč: Ať nás neopustí chuť hrát florbal a vydrží nám ta správná gepardí soudržnost.
 
Vzpomínáme: Gothia Innebandy Cup 2017
 
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují
 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 10:40
FBS Aligators Bučovice Klobouky - Gepardi DDM Helceletka Brno
6:6 (1:2, 3:4, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 12:05
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBŠ Hattrick Brno "B"
5:4 ()
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 10:40
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní Yellow
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS