Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První ligový turnaj elévů

02.10.2020 | Zdeněk Skříček


Turnaje Českého florbalu startují a své si vyzkoušeli také děti z kategorie elévů, tedy ročníky 2010 a2 011. Letos máme v elévech nahlášená dvě družstva a skvělou zprávou je, že los nám přál a všechny turnaje odehrají oba týmy vždy na stejném místě zároveň. Odpadá tedy starost, že bychom museli tříštit trenérské a rodičovské síly.

Začínali jsme 27. září 2020 v neděli ráno na hale Start na Lesné, pořadatelem byl Hattrick Brno. Hned úvodní zápas poměřil gepardí zkušený tým (kluci ročník 2010) své síly s domácími Hattrick Kids, což byla převážně přípravka. A podle toho to na hřišti vypadalo. Naši borci přesně a rychle kombinovali a převaha byla jednoznačná, včetně gólů. Navíc za záda Toma Chmely propadl jediný míček.

Poté nastoupil náš mladší Blue tým (ročníky 2011, doplněné o kluky z přípravky), který se proti prvnímu týmu nenechal zahanbit a prezentoval se podobnou hrou. Soupeř z Letovic byl větší, ale naši kluci byli rychlejší. Sice jsme nedali tolik branek jako první Gepardi, ale na pohodlnou výhru 7:2 to stačilo. Což klukům zvedlo sebevědomí.

Poté se oba naše týmy postupně utkali jak s nováčkem z Tasovic, kde měli také šikovné běhavé kluky. A Gepardi si prohodili své soupeře Hattrick Kids a TJ Sokol Letovice. Vůbec jsme nečekali, že všechny tyto soupeře postupně porazíme. Nicméně naše elévy musíme pochválit nejen za profesionální přístup k zápasům, ale také zápal do hry a dovednosti, které předváděli na hřišti.

Pak už zbýval jen jeden zápas, souboj neporažených, takzvané „Čiči derby“. V prvních minutách se do sebe Gepardi zakousli navzájem a hra byla vyrovnaná, včetně skóre 1:1. Pak se však postupně projevovala zkušenost starších elévů. I když se brankář rozchytal, postupně do sítě Blue týmu propadlo několik dalších gólů. Závěrečný result zněl 8:2 pro zkušenější tým. Nicméně byl to od obou gepardích týmů nejlepší zápas turnaje.

Kluci hned na úvod sezony předvedli parádní výkon, podpořený rychlou a přesnou hrou. Samozřejmě jsme si vědomi, že nyní byla nalosována lehčí skupina. Příště nás čekají těžší soupeři, neboť i Blue tým po většinu turnaje hlavně útočil. O to více se těšíme na poměření s dalšími týmy, kdy kluci prokáží, jak umí hrát pod tlakem soupeře. A také dnešní soupeři se jistě budou v průběhu sezony zlepšovat. Sláva vítězům, čest poraženým. Jen si přejme, ať se celá sezona dohraje.

 
Aktuální články
Vzpomínkový rozhovor

Jako vzpomínku na Lumíra, který nás nečekaně v neděli opustil a vydal se na cestu, ze které není návratu, znovu zveřejňujeme rozhovor,...

 
Zdeněk "Lumír" Skříček

Každý tým prožívá dobré, ale i špatné zprávy. Dnes ráno bohužel Gepardy na komplikace spojené s nemocí COVID 19 navždy opustil náš...

 
Jak v novém roce

Nouzový stav se nám přesunul dod nového roku a v tuto chvíli nejsou signály o tom, že by došlo ke změnám a postupnému uvolnění,...

 
Krásné a pokojné Vánoce
 
Ohlédnutí za turnajem elévů
 
Dorost: Dragons vzdorovali třetinu
 
Dorost: proti Hattricku rozhodly závěry třetin
 
St.žáci Blue podruhé: Favoritovi jsme dokázali vzdorovat
 
Premiéra Blue teamu v Přeboru starších žáků
 
I mladší žáci vstoupili do ligové soutěže
 
Sponzoři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Dorostenci | Sobota 30.01.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Mladší žáci | Sobota 13.02.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Elévové | Neděle 07.03.2021
TROOPERS Young Guns - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 13.02.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - K1 Florbal Židenice Black
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS