Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Petra Pachlová: Do projektu „Jedna se počítá“ se může zapojit opravdu každý

23.04.2021 | Zbyněk Matýsek

Cesty Gepardů a dobročinné organizace "Dnes pomáhám" se protly v době, kdy nás opustil náš otec zakladatel Lumír. Díky vydatné pomoci této organizace se podařilo v krátkém čase zorganizovat veřejnou sbírku na pomoc Lumírově rodině. Za to a za veškerou činnost žen z Brna, které pomáhají, patří veliký dík od všech lidí. V uplynulých dnech jsme požádali o krátký rozhovor Petru Pachlovou, zakladatelku organizace. Představujeme vám tak jednoho z partnerů Gepardů, se kterým chceme i do budoucna spolupracovat a pomáhat v jejich činnosti.

Můžete nám představit váš dobročinný spolek?

Jsme dobročinná organizace Dnes pomáhám, z.s., která dělá pomoc atraktivní. Od srpna 2018 pomáháme v Brně dětem, zvířatům, i seniorům a z jakékoliv události vykouzlíme dobrý skutek. Prostřednictvím našich několika projektů dokazujeme lidem, že pomoc může být běžnou součástí života každého zdravého člověka.
Výjimečností naší organizace je nejen v tom, že 100 % výtěžku z darů jde potřebným, ale také to, že se nezaměřujeme pouze na jednu konkrétní skupinu potřebných a pomoc dokážeme doslova ušít na míru jednotlivci, zájmové skupině či firmě formou benefiční oslavy, charitativního běhu, pikniku nebo třeba sbírky oblečení či osvětové akce o nevidomých.


Petra Pachlová

Vaše činnost je obdivuhodná. Vaší činností se prolínají dvě nitky životních příběhů: ty ne právě šťastné, které obrazně řečeno vedu k vám, u vás se přetaví v krásu v podobě lidské solidarity a ochoty pomoc a odchází „do života“: Jak moc je náročné balancovat na hraně dvou tak odlišných emocí?

Přesně toto mi na tom přijde právě to krásné a bylo by smutné, kdyby jedno bez druhého nefungovalo. Jak jsem již zmínila, jedním z cílů naší organizace je zařadit pomoc do běžného života každého zdravého člověka. To, že si uvědomíme svoji smrtelnost nebo míru štěstí a vděčnosti za to, že jsme zdraví, nám ukáže, že můžeme být společnosti velmi užiteční. A hlavně, nikdy nevíme, kdy tu pomoc nebudeme potřebovat my sami a kdy se ocitneme v nenadálé životní situaci. Každý, kdo si na to přijde, má pocit, že objevil Ameriku. Je moc krásné vidět ty rozzářené tváře, které pomáhají. A na druhou stranu mě dnes a denně nepřestává udivovat, jak si hendikepované nebo nemocné děti nestěžují a mají radost ze života. Dokáží plně využít toho, co mají. Máme se od nich pořád co učit. Samozřejmě, že je někdy psychicky náročné prožívat osudy rodin a dětí společně s nimi a někdy je to i o slzách, život ovšem není jen růžový a jak říká jeden citát, „bez deště a mraků by nebylo slunce“. .

Musím prozradit, že na našem setkání má lví podíl Marcela Koláčková z DDM Heleceletka – pobočka Fantázie a Klubíčko, z.s. Jak s zrodila spolupráce s Klubíčkem a Fantoškou?

Setkání s Marcelkou pro nás bylo naprosto osudové. Nejdřív se zrodil projekt Jedna se počítá, v březnu 2020. Tento projekt vybírá alespoň jednu korunu za nějakou firemní či osobní výzvu. Do projektu jsme přijímaly děti a dostal se k nám příběh Dana Horyanského ze Slatiny. Jeho okolí mu začalo velmi aktivně pomáhat a posílat koruny na sbírkový účet „jedné“. Pak se nám ozvala Marcelka, že Dana a jeho rodinu dobře zná a že pro něj v Helceletce vymysleli běh, který jsme v červnu 2020 společně zrealizovali. Za jedno odpoledne se vybralo krásných 64 tisíc korun a musím říct, že to byla výjimečná a vydařená akce s doprovodným programem. My jako Dnes pomáhám jsme zaštítily celou právní stránku věci, Helceletka kompletně celou organizaci. .


Z charitativní akce "Běh pro Dana"

Pojďme na otázky z okruhu sportu, přeci jen jsme sportovní klub. Co vy a sport?

Sport je moje srdcová záležitost, 15 let jsem se mu věnovala na profesionální úrovni a bylo to krasobruslení. Mojí disciplínou se stal tanec na ledě a byla jsem i v reprezentaci, takže jsem roky jezdila po závodech. Za sebe osobně můžu říct, že to byla ta nejlepší škola do života z hlediska odolnosti, disciplíny a vytrvalosti. Díky sportu se ve mně uchoval pocit, že chci být i nadále nějak více užitečná a proto jsem našla cestu k pomoci a založení organizace Dnes pomáhám. .

Většina lidí měla v mládí nějaký sportovní idol, svůj vzor. Jaký byl ten váš? Kdo zdobil váš dětský pokojíček z plakátů na stěnách?

Já jsem kupodivu nikdy žádný idol ani vzor nikdy neměla. Měla jsem sny a představy, ale nikdy je nezastupovala konkrétní osoba či skupina. Přála jsem si získat medaili na mistrovství světa a jet na Olympiádu. Což se bohužel nepodařilo, protože jsem přišla o sportovního partnera a rodina mě v tu chvíli nepodpořila. Měla jsem možnost jít trénovat do USA či Ruska, ale řekli mi, ať raději studuju a pracuju. Tenkrát jsem byla velmi nešťastná a hledala nový životní cíl a směr, dnes jsem za to vděčná. Krasobruslení je u nás neskutečně nevděčný a nepodporovaný sport. .

Jak vnímáte florbal? Jak se vám líbí nebo nelíbí? A chtěla byste si někdy zkusit nastoupit ve florbalovém zápase?

O vrcholových sportovcích se říká, že mají v ostatních oblastech sportu ubráno a musím uznat, že všechny míčové hry kromě minigolfu a bowling jsou pro mě i mé okolí nebezpečné, takže se jim zásadně vyhýbám a v tichosti je obdivuju. Teď v dospělosti dobíjím baterky procházkami, jógou a během. .

Neřeknu žádné tajemství, že zejména díky vašemu dobročinnému spolku Dnes pomáhám se podařilo uskutečnit veřejnou sbírku na zabezpečení rodiny našeho Lumíra. A spolupráce nekončí, rozhodli jsme se pokračovat a rozšiřovat v podobě Lumírova memoriálu. Více se naši čtenáři dozvědí před samotným konáním této akce. Ale kdyby se našel při čtení těchto řádků někdo, kdo se rozhodl přiložit ruku k dílu a pomoci vašemu dobročinnému spolku, jakým způsobem tak může učinit?

Možností je spousta, protože se naše organizace několika různým oblastem. Kromě zmíněného projektu „Jedna se počítá“, do kterého se může zapojit opravdu každý, máme aktuálně rozběhnutý vzdělávací projekt o sociální odpovědnosti. Lidé se za necelou hodinku dozví proč, jak a kde se dá pomáhat. Pojaly jsme to milou, vtipnou a svižnou formou, takže kromě nosných informací se lidé dozví, proč se nám pomocí vyplavují v těle hormony štěstí. Na tuto přednášku hledáme vhodné zájmové skupiny či firmy a jsme schopné ji udělat samozřejmě online. Je to náš téměř jediný zdroj příjmu a pokrývá nám koordinaci naší činnosti v Jedna se počítá. Jedna se počítá totiž přerozděluje 100% prostředků potřebným.

 
Aktuální články
Druhý zápas? Vymazat z hlavy

Také kategorie starších žáků vstoupila o víkendu ke svým prvním ligovým zápasů. Nově formovaný tým s několika úplnými nováčky...

 
I starší žáky čekala letošní premiéra

Také kategorie starších žáků vstoupila o víkendu ke svým prvním ligovým zápasů. Nově formovaný tým s několika úplnými nováčky...

 
Častá vyloučení stála Gepardy body

Druhý ligový zápase se opět odehrál na hale ve Starém městě. V brněnském derby byli šťastnější naši soupeři.

 
Premiéra jako hrom
 
3...2...1....START. O víkendu začínáme
 
Gepardi znají časy svých tréninků
 
Rodiče Gepardů pozor! Jedinečná nabídka ABC cyklosport pro Gepardy
 
BUĎ ŠELMOU, STAŇ SE GEPARDEM
 
Gepardi s novým názvem a novým vedením
 
Gepardi opět trénují aneb šelmy v akci
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Neděle 19.09.2021, 09:25
FBC Gepardi Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
4:8 (1:4,2:1,1:3)
 
Starší žáci | Neděle 19.09.2021, 12:55
Panthers Otrokovice - FBC Gepardi Brno
19:1 (10:0,4:0,5:1)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 12:05
FBC Gepardi Brno - FBŠ Hattrick Brno "B"
5:4 ()
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
FBC Gepardi Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 10:40
FBC Gepardi Brno - Hornets Brno ZŠ Horní Yellow
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
FBC Gepardi Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS