Aktuality


Miroslavská florbalka 2019

V půlce června nás čekal tradiční turnaj pořádaný SVČ Miroslav v Pohořelicích. Turnaj za dobu své existence zmohutněl na dvě kategorie. Dopoledne patřilo kategorii 1.-4. tříd. Gepardi vypravili dva týmy – Slatinu a Komárov. Slatina poskládala mladý tým převážně ze druháků a třeťáků a nevedla si vůbec špatně.


Gepardi Brno na Ostrava Cupu 2019

Mezinárodní florbalový turnaj Ostrava Cup se uskutečnil první červnový víkend 2019. Jak si letos vedli gepardí týmy? Poprvé jsme letos kromě týmu elévů, mladších a starších žáků postavili také přípravku, čímž se počet gepardích týmů zvedl na čtyři. Celkem 55 dětí s podporou trenérů, rodičů a fanoušků si celý turnaj dosyta užilo.


Gepardi v Orelské lize dosáhli na medailové pozice

Florbalisté kategorie mladší žáci obhajovali loňský orelský titul. Letošní sezona přinesla mnohem vyrovnanější výsledky a na finálový turnaj jsme se probojovali až v posledním základním kole. Některé opory navíc byli dlouhodobě zraněny a tak všichni byli zvědavi, jak se Gepardům povede.


Vítězný double Gepardů v Lize mezi městy

Velkého úspěchu dosáhli v sezoně 2018/2019 florbalisté klubu Gepardi Brno. Podařilo se jim získat titul mistra ligy v obou kategoriíích (1.-5. třída, 6.-9. třída). Každý tým během sezony absolvoval šest turnajů, přičemž ty poslední, finálové turnaje se odehráli v Pohořelicích.


Prague Floorball Cup 2019

V lednu se Gepardi z Helceletky poprvé zúčastnili mezinárodního florbalového turnaje v Praze. Prague Floorball Cup letos otevřel 3. ročník od 4. do 6. ledna. Naši mladí Gepardi se na něm předvedli hned ve 3 kategoriích. Sehráli jsme zajímavá utkání, potkali nové týmy, např. Bohemians a načerpali množství zážitků.


Nová sezóna 2018-2019

Vážení rodičia, hráči a fanúšikovia gepardov! Začala nám nová florbalová sezóna 2018/2019. Radi by sme Vám zverejnili informácie o tréningoch a chystaných turnajov. Aká bude následujúca sezóna? To záleží na nás …


Ohlédnutí za sezonou 2017/2018

Tentokráte zde nenajdete hodnocení jak se nám dařilo na turnajích, kolikátí jsme skončili, kolik máme pohárů apod. Kdepak. V článku naopak najdete co všechno jsme s Gepardy za uplynulou sezonu stihli. A že toho nebylo málo…


HUMMEL OPEN GAME 2018 je tady!

Od čtvrtku 21.6. 2018 začíná další ročník Hummel Open Game – Kids. V pořadí již 10. ročník mezinárodního florbalového turnaje pro mládež, který zasáhne celé Brno a hrát se bude v 18 sportovních halách zároveň. Gepardí družstva na turnaji budou opět tři, po jednom družstvu v kategorii elévů, mladších žáků a starších žáků.


Gepardi na Ostrava Cupu 2018

Také letos jsme z Brna vypravili početnou výpravu na mezinárodní turnaj, který se konal 1. – 3. 6. v Ostravě. Upřímně příští rok vůbec netuším, jak se do ranního vlaku vůbec vlezeme. Neboť ranním rychlíkem cestovali všechny týmy z Brna a okolí. Nicméně cesta proběhla v klidu, úspěšně jsme týmy zaregistrovali a připravili jsme se na první zápasy. Jak vše dopadlo se dozvíte v článku.


Miroslavská florbalka 2018

Kvalitní turnaj pro naše nejmenší florbalisty tradičně skvěle pořádaný v pohořelické hale organizátory ze SVČ Miroslav. Letos Gepardi vypravili opravdu početnou výpravu.


Orelská florbalová liga mladších žáků

Gepardi se neztratili ani v OFL. Loňský překvapivý titul při naší premiérové účasti je minulostí. Ačkoliv jsme se v sezoně 2017/2018 v divizi střed nevyhnuli kolísavým výkonům, nakonec slavíme postup do finálového turnaje z prvního místa. Ovšem finále letos pořádal Uherský Brod, který si na Gepardy brousil zuby od loňské finálové porážky. Turnaj tak sliboval dramatickou podívanou…


Jak dopadla sezona ve florbalové lize Mezi městy

Sezona 2017/2018 ligy mezi volnočasovými středisky pro děti a mládež je u konce. Jak celkově dopadl jeho dvanáctý ročník a jak se v něm dařilo Gepardům si můžete přečíst uvnitř článku.


Gepardi se po roce představili ve Švédsku

Gepardí florbalisté se 2. – 8. ledna 2018 znovu vypravili na největší florbalový turnaj na světě – GOTHIA INNEBANDY CUP ve švédském Göteborgu. Tentokráte v kategorii B13, ročníky 2004 a mladší: brankář Lukáš Šikuta, kapitán týmu Vojta Potáček, Matěj Vorba, Kuba Hladký, Matěj Blažek, Štěpán Dohnal, Viktor Jirásek, Tomáš Racek, Jirka Kosmák, Vojta Fasora a rosické posily Tadeáš Mutina a Adam Petřivalský. Doprovod: Zdeněk Skříček, Michal Dess, Jan Šikuta, Petr Jirásek a Petr Mutina. Mezi českými týmy jsme letos byli jediní hráči z Brna.


Gothia Innebandy Cup 2017

Blíží se jeden z vrcholů letošní sezony a to týdenní výjezd po novém roce na největší mezinárodní turnaj – Gothia Innebandy Cup ve Švédsku. V rámci přípravy na Gothii 2018 jsme krom tréninků v prosinci sehráli 13.12. přátelské utkání s Židenicemi a 28. 12. kvalitně obsazený turnaj v Uherském Brodu. V následujícím článku se ale vrátím k loňské Gothii a pokusím se přiblížit atmosféru tohoto skvělého turnaje.


Vánoční Gepard Open

Zveme naše Gepardy a ostatní děti, kteří si chtějí zahrát florbal na Vánoční turnaj v Komárově. Turnaj probíhá v neděli 17.12. na ZŠ Tuháčkova v 5 věkových kategoriích. Víc informací v textu příspěvku.


Florbalisté Gepardů na turnajích v listopadu a prosinci

Podrobnější informace o turnajích Orelské ligy a Ligy mezi městy v listopadu a prosinci.


Říjnové turnaje Gepardů v Orelské lize

Díky široké hráčské základně hrajeme kromě Ligy mezi městy také Orelskou ligu. Nemusíme tak stejné hráče přetěžovat. Naopak, tím dáme příležitost většímu počtu hráčů, kteří získávají potřebné turnajové zkušenosti a herní praxi.


Zahájení tréninkové a turnajové sezony 2017/2018

V týdnu od pondělí 2.10. po prázdninové přestávce konečně začíname trénovat! S tréninkami začína i nová turnajová sezona 2017/2018 a termíny naleznete v článku také s plánem rozvoje hráče a informacemi o tréninku.


Přihlašování do kroužků na rok 2017/2018

Už od začátku letních prázdnin probíhá přihlašování do florbalových kroužků na DDM Fantázie a SVČ Sluníčko. Kroužky jsou už zčásti zaplněny, ale ještě jsou nějaká místa volná. Přehled kroužků najdete v článku, stejně tak i kontakty kam se přihlásit. Tak neváhejte.


Gepardí stopa na PRAGUE GAMES

Právě dnes začíná největší florbalová akce v Česku i v celé střední Evropě. Tím je samozřejmě mezinárodní turnaj PRAGUE GAMES, který v našem hlavním městě pořádá Tatran Střešovice. Také my máme některé naše talentované hráče v Praze v týmu brněnských Buldoků.


HUMMEL OPEN GAME 2017

Již potřetí se Gepardi přihlásili na brněnský mezinárodní turnaj a svou účast postupně navyšují. Zatímco před dvěma lety jsme uvedli pouze přípravku (a senzačně došli do semifinále), loni to byli dva týmy (elévové a mladší žáci). Letos jsme přihlásili tři týmy plus jeden tým smíšený. Jak se jim dařilo?


OSTRAVA CUP Z POHLEDU HRÁČE

Jaký byl letošní mezinárodní turnaj očima jednoho z našich hráčů.


DOTAZNÍK HRÁČE

Mezi Gepardy je množství talentovaných hráčů, vyzpovídali jsme tedy jednoho z nich – Kubu Továrka ze Slatiny


OSTRAVA CUP 2017

Také letos se tým Gepardů z Helceletky opět zúčastnil mezinárodního turnaje OSTRAVA CUP. Oproti loňskému ročníku, kdy poprvé se v Ostravě uvedli naši elévové, se letošní výprava rozrostla na tři kategorie: Elévové, Mladší žáci a Starší žáci. Celková výprav a Gepardů nakonec činila 44 dětí a 10 dospělých. Naštěstí DDM Helceletka je na přípravu podobných akcí specialista a vše tak klaplo na jedničku. Pokud chcete vědět, jak se Gepardům dařilo, čtěte dále.


MIROSLAVSKÁ FLORBALKA 2017

Květnovou neděli proběhl turnaj pro nejmladší – Miroslavská florbalka, kterou pořádá SVČ Miroslav. Na akci se sjeli tradiční účastníci, Gepardi ze Slatiny a Komárova, byli samozřejmě u toho. Jak to celé letos dopadlo se dozvíte v příspěvku…


STARŠÍ ŽÁCI GEPARDŮ ZÍSKALI TAKÉ LIGOVÝ TITUL !!!

V neděli 14. května 2017 přivítala ivančická sportovní hala finálový turnaj 11. ročníku ligy „Mezi městy“ v kategorii starších žáků 6.–9. tříd. Turnaj sliboval velké drama, neboť Gepardi vedli před finále ligu o pouhé 3 body před Turbošneky z Pohořelic. Zápasy probíhaly ve velkém tempu, s množstvím krásných florbalových akcí …

GEPARDI JSOU MISTŘI ORELSKÉ FLORBALOVÉ LIGY MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V pondělí 1.5. 2017 slavili naši mladší žáci velký úspěch. Podařilo se nám vyhrát finálový turnaj Orelské florbalové ligy.

Na turnaj do Adamova se sjelo 8 nejlepších týmů z celkového počtu 24.


ZLATÝ HATTRICK V LIZE MLADŠÍCH ŽÁKŮ

  V neděli 30.4. 2017 se v Pohořelicích spolu utkala družstva žáků 1.-5. tříd na finálovém turnaji 11. ročníku ligy „Mezi městy“. Mladí Gepardi přijeli na poslední turnaj v sezoně 2016/2017 jako jeden z favoritů. Během sezony si vypracovali na nejbližšího soupeře 7 bodový náskok a jen velká smůla je mohla o titul připravit.