Historie

 

Základy týmu vznikly v roce 2011 vzájemnou spoluprací dvou florbalových kroužků DDM Fantázie a CVČ Sluníčko, spojených pod tehdejším DDM Junior Brno. Pod těmito názvy jsme také vystupovali na turnajích a soutěžích. Vše měli na svědomí dva florbaloví nadšenci Lumír a Michal, jejichž florbalová činnost v zájmových kroužcích probíhala už od roku 2006. Hlavní základna našeho působení se odvíjí od našich poboček DDM, tzn. ve Slatině a Komárově, od roku 2014 jsme pravidelnou činnost rozšířili do Černovic. A od roku 2016 působíme také v blízké Kobylnici.

 

Vlastní název Gepardi je poměrně mladý. Poprvé se objevil na domácím turnaji „O pohár Fantošky“ na jaře 2014. Na letním florbalovém soustředění si jej pak hráči sami zvolili v anketě jako název pro celé družstvo. Odtud už byl krok pro vytvoření vlastního loga a od začátku sezony 2014/15 vystupujeme jako Gepardi Brno.

 

Nutno dodat, že obě pobočky (DDM Fantázie a CVČ Sluníčko) většinou hrají společně v jednom týmu. Často se ale utkávají proti sobě v amatérských turnajích, kde také další hráči získávají cenné zkušenosti. V tom případě jsme rozděleni a pokud nastoupí pobočky proti sobě, pak týmy označujeme jako Gepardi Slatina a Gepardi Komárov.