První turnaje Orelské ligy za námi

V sobotu 14.10. 2017 se Gepardi ujali pořadatelství turnaje v hale ZŠ Komenského ve Slavkově u Brna v kategorii mladších žáků (r. 2005/06). Naše loňská divize Střed doznala menších obměn a tak jsme se mohli těšit na některé nové soupeře. Hned otvírací zápas sezony začali Gepardi proti svým ivančickým kamarádům z Ligy mezi městy. Ivančice se nově také přihlásili do OFL.
Obhájci titulu se proti nováčkovi rozbíhali těžkopádně, přece jen proběhlo zatím málo tréninků. Nicméně už v první půli jsme ivančickým utekli na 7:1. Druhý poločas už byl vyrovnanější. Zápas nakonec skončil převědčivě 10:3 pro Gepardy. V druhém zápase jsme nastoupili proti silnému soupeři z Vyškova, který chvíli předtím roznesl Velatice. Až do druhé půle bylo utkání zcela vyrovnané (1:1). V druhé půli jsme stáhli formace, abychom se dostali do tempa a roztáhli hru. Výsledkem byli pohledné akce a skóre narůstající v náš prospěch, které se zastavilo na ukazateli 6:2.

Výsledky mladší žáci:
Gepardi – Pitbulls Ivančice 10:3, Velatice – Vyškov 1:14, Židenice – Ivančice 6:4, Velatice – Holubice 6:1, Gepardi – Vyškov 6:2, Židenice – Holubice 18:0

Sestava:
G: Lukáš Šikuta
O: Jiří Kosmák (1+1), Jiří Bezděk (0+1), Martin Jirůšek (0+1), Jan Juránek, Herbert Géč
Ú: Štěpán Dohnal (6+1), Lukáš Volf (7+1), Vojtěch Fasora (0+4), Matyáš Teverný (2+0), Tomáš Kuchař (0+3)

O den později v neděli nás čekal výlet do Dolních Bojanovic s týmem starších žáků. V sestavě jsme dali příležitost novým hráčům, abychom je viděli ve hře. V zápase s F.A.T.R. Dubňany jsme museli dohánět ztrátu 1:3. Hra byla z naší strany hodně neučesaná, nicméně kluci se dokázali semknout a zabojovat. Nakonec v poslední minutě otáčíme na 4:3 a cenný výsledek udržíme. Obdobné nervy nás čekali s týmem Těšan. Prohráváme 1:2, ale v druhé půli otočíme na 3:2. Následně pak přežijeme trestné střílení i oslabení. Radost kluků je tak veliká, nicméně na další turnaj je potřeba se lépe připravit.

Výsledky starší žáci:
D.Bojanovice U15 – F.A.T.R. Dubňany 8:2, D.Bojanovice U14 – FbC Aligators 3:7, Gepardi – F.A.T.R. Dubňany 4:3, Těšany – FbC Aligators 4:14, D.Bojanovice U15 – D.Bojanovice U14 6:2, Gepardi – Těšany 3:2

Sestava:
G: Vít Štěrba
O: Matěj Blažek, Daniel Vu, Pavel Šujan, Tomáš Šafránek, Vilém Zrza, Radek Janovský
Ú: Petr Šubrt, Tomáš Racek, Martin Kousal, František Kubát, Nicolas Vicente, Simon Sedlák