24.09.2024

Gepardi vezou ze Starého Města všechny body

Ve druhém zápase sobotního ligového turnaje se střetli Gepardi s týmem Slovácka, které ještě v loňské sezóně nastupovalo v Divizi. V utkání bohatém na góly se nakonec radoval tým v modrých dresech s gepardí hlavou na hrudi.
2024-2025 | Reg.liga, 2. kolo
21. 9. 2024, 13:30 hod.
Staré Město

FBC Slovácko

12:6

Branky a nahrávky: 5. Ondřej Dohnal (Štěpán Novotný), 11. Tomáš Kuchař (Václav Hájek), 17. Roman Poláček (Jan Svoboda), 21. Tomáš Kuchař (Lukáš Martinek), 23. Ondřej Beránek (Ondřej Dohnal), 23. Pavel Zima, 27. Roman Poláček (Vít Štěrba), 32. Jan Svoboda (Vít Štěrba), 33. Tomáš Kuchař (Václav Hájek), 39. Štěpán Novotný, 42. Štěpán Dohnal (Štěpán Novotný), 43. Tomáš Kuchař (Václav Hájek) – 4. Martin Hadaš (Vít Ides), 9. Robin Hromeček, 29. Robin Hromeček (Vít Ides), 30. Lukáš Malíček (Lukáš Blizňák), 33. Jiří Stašek, 40. Tomáš Otépka (Martin Belfín) . Rozhodčí: Alexandr Studeník - Vladislav Tuček. Vyloučení: 0:2 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Zrza - Bžoněk, Poláček, Beránek O. (C), Kuchař J., Vorba, Martinek - Štěrba, Svoboda, Šubrt, Dohnal. Š., Dohnal. O., Novotný. Hájek, Kuchař T., Zima
FBC Slovácko: Minh Nguyen - Stašek, Hikl, Belfin, Uřičář, Malíček, Ides, Zatloukal, Omelka, Hadaš, Otépka, Blizňák, Jurásek, Hromeček.

Vysokým míčkem po buly a rozehrávkou Viléma Zrzy začal druhý sobotní zápas. Zkušený soupeř hned na začátku zatlačil Gepardy do obranného pásma a připsal si první šance. Na druhé straně nechal vyniknout brankáře v souboji tváří v tvář Novotný. Z protiútoku zahrozilo Slovácko jednoduchým přechodem a hned na třikrát musel vytasit své umění Zrza, který nepustil soupeře do vedení. Toho se Slovácko dočkalo ve čtvrté minutě. Po rozehrávce z místa před vlastním brankářem přešlo Slovácko na tři doteky do obrany Gepardů, kde zůstal před brankou opuštěný Hadaš a nedal brankáři Gepardů šanci. Hráčům v modrých dresech se podařilo vyrovnat hned minutu poté. Novotný zachytil krosovou nahrávku uprostřed hřiště, vytlačil se k pravé tyči branky Slovácka, pohybem vytvořil prostor pro Ondřeje Dohnala a ten vyrovnával do odkryté branky.

Momentka ze zápasu Gepardi Brno - Kozel Počenice. Vhazování

V polovině třetiny měli šanci Gepardi početní výhodu. Ještě při signalizovaném vyloučení soupeře dokonale zamkli, během přesilovky si vytvořili řadu šancí, avšak koncovku měli příliš jalovou. Naopak to byli hráči Slovácka, kteří se radovali z branky. Po dlouhém a vysokém lobu na volného hráče došlo před brankovištěm k souboji, který rozhodčí „odměnili“ samostatným nájezdem. K míčku se postavil faulovaný Hromeček a skvělou kličkou do bekhendu nedal Zrzovi šanci. Minutu po skončení přesilovky se Gepardi mohli radovat z vyrovnání podruhé. Z poza branky rozehrával Matěj Vorba na levé křídlo na Václava Hájek a ten našel krosovkou Tomáše Kuchaře, který procedil brankáře Slovácka. V závěru třetiny šli Gepardi opět do přesilovky, ale v poslední půlminutě se nic nestalo a většinu výhody si odnesli do druhé třetiny.

Přesilovka se ve druhé tetině nedohrála, po minutě hry napřáhl z levého křídla Roman Poláček a svojí premiérovou brankou mezi muži poslal Gepardy do vedení. Tým modrých se pak stal rázem lepším v zápase, přebral iniciativu a přidával branky. Ve dvacáté minutě obral o soupeře u mantinelu o míček Lukáš Martinek, poslal ho před branku zcela volnému Tomáši Kuchařovi a ten lehce překonal brankáře Slovácka. O dvě minuty později dostal přiklepnutím z rohu míček kapitán Ondřej Beránek a uklidil ho ranou pod víko do branky a pár vteřin na to se prohnal před brankářem Slovácka Pavel Zima a Gepardi rázem odskočili ve vedení o čtyři branky. A když přidal tři a půl před koncem druhé periody svoji druhou branku Roman Poláček, zdálo se být vymalováno. Ale Slovácko nesložilo ruce do klína. Navíc Gepardi v posledních dvou minutách vypustili svoji hru, začali hrát naivně v přechodem bez podpory obranné hry a tyto chyby Slovácko ztrestalo, naštěstí jen dvakrát.

Momentka ze střídačky

Důležitý vstup do třetí třetiny obstaral Jan Svoboda , který po rychlém přechodu Víta Štěrby opět navýšil náskok Gepardů. Po necelé minutě Slovácko sice snížilo z bezprostřední blízkosti, ale černý scénář pro Gepardy nenastal, po půlminutě hry zmrazil nástup Slovácka svou další brankou ve velké pohodě hrající Tomáš Kuchař, opět z před brankového prostoru. Slovácko reagovalo změnou v brankovišti, ale i nový muž v masce nezůstal nepřekonán. V třicáté deváté minutě pomalou střelou ke druhé tyči jej překonal Štěpán Novotný. Slovácko se pak ještě jednou dostalo do zápisu díky brance Otépky po souboji na hraně brankoviště, ale poslední dvě slova patřila Gepardům. Nejprve se trefil po tlaku druhé lajny Štěpán Dohnal, poslední položku v zápise pak napsal, kdo jiný než Tomáš Kuchař nenápadnou tečí.

Gepardi si tak připisují i ve druhém zápase plný počet bodů.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Až na poslední tři minuty druhé třetiny a úvod té třetí jsme podali skvělý výkon. V těch pasážích jsme začali hrát trošku hurá florbal dopředu a zapomněli na zadní vrátka. Jsem rád, že jsme byli tentokrát přesnější v koncovce a i nepříznivý úvod nás nerozhodil. Do dalších zápasů jdeme krok za krokem se vší pokorou, první zápasy nepřeceňujeme, ale jsou pro nás dobrým povzbuzením a vykročením do sezóny.

Václav Hájek (FBC Gepardi Brno): Oba zápasy nám dokázaly, že máme na to držet krok s ostatními týmy v lize. Liga se mi dost líbí a styl flórbalu jaký se zde hraje mi vyhovuje. Rychlý hra v podobě 'nahoru dolů nám bude určitě vyhovovat.