14.10.2024

Do třetice v Regionálce za tři body

Druhé turnajové vystoupení v rámci Regionální ligy mají za sebou Gepardi. V dobře známém prostředí sportovní haly v Tuřanech se utkali v prvním svém měření sil s týmem Otrokovic.
2024-2025 | Reg.liga, 3. kolo
13. 10. 2024, 10:30 hod.
Tuřany

Panthers Otrokovice B

8:5

Branky a nahrávky: 5. Václav Hájek, 10. Štěpán Novotný (Štěpán Dohnal), 11. David Dvořák (Pavel Zima), 28. Štěpán Novotný (Tomáš Kuchař), 40. David Dvořák (Matěj Vorba), 40. Petr Šubrt (Jan Svoboda), 42. Matěj Vorba , 44. Štěpán Novotný – 22. Michal Kempa (Filip Ručka) ,22. Michal Nagy ,27. Pavel Jurčík (Michal Nagy) ,30. Pavel Jurčík (Vladislav Šeďa) ,40. Vladislav Šeďa (Michal Nagy) . Rozhodčí: Jan Karafiát - Šimon Grega. Vyloučení: 4:5 + Martin Krkoška OT. Využití: 1:2. V oslabení:0:0 .
FBC Gepardi Brno: Vizina - Bžoněk (31. Trunda), Matula, Beránek O., Kuchař J., Vorba, Martinek - Štěrba, Svoboda, Šubrt - Dohnal Š., Kuchař T., Novotný - Hájek, Dvořák, Zima.
Panthers Otrokovice B: Malina - Odstrčil, Nagy, Kempa, Jurčík, Krkoška, Čejka, Veit, Jurčík, Šeďa, Ručka, Hanák,

Od začátku zápasu působili Gepardi aktivněji. Drželi míček pod kontrolou, dobrou kombinací se dostávali do pásma soupeře a už ve druhé minutě se radovali ze vstřelené branky. Ta však nemohla být uznána pro hru vysokou holí. O dvě minuty později už bylo veselo. Po rozehrávce z pravého horního rohu se míček dostal do chumlu před branku Otrokovic, brankář poskakující kulatý nesmysl vyrazil přímo na hůl Václava Hájka, který ho uklidil do pravé šibenice. V desáté minutě rozehrávali Gepardi po outu na pravém mantinelu zhruba ve druhé třetině hřiště. Rozehrávající Štěpán Dohnal na nic nečekal, poslal míček na střed Štěpánovi Novotnému a ten z první našel skulinku blízko pravé tyčky. A když o minutu později sebral před brankou soupeři míček Pavel Zima a nahrál zcela opuštěnému Davidu Dvořákovi, který z jedničky překonal brankáře Otrokovic potřetí, zdálo se být „vymalováno“. Varovným prstem pro Gepardy bylo vyloučení Šubrta v závěru třetiny.

Přesilovka Otrokovic se přesunula větší částí do druhé periody, ale Gepardi ji zmákli perfektně. Tempo zápasu pak poněkud opadlo, místo toho přibylo více ostřejších zákroků. V páté minutě druhé třetiny šel na hanbu za hru rukou Hájek, za minutu a půl ho za zbytečný faul následoval Dohnal a Otrokovicím se nabídla hra dvojnásobné přesilovky. Tuto možnost využili hráči Panterů beze zbytku. Ještě ve dvojnásobné přesilovce snížil Kempa a půl minutky na to snížil na rozdíl jediné branky v početní výhodě 5na 4 Nagy. A aby toho nebylo málo, za čtyři minuty pak vyrovnal Jurčík na 3:3. Po minutě a půl se opět měnilo skóre, do střelecké listiny se podruhé zapsal Štěpán Novotný nekompromisní střelou do protipohybu brankáře, ale radost z vedení netrvala u Gepardů dlouho. Za minutu a čtrnáct sekund, v době, kdy začala poslední minuta druhé periody, vyrovnal pohotovou střelou po rychlém přechodu svým druhým zásahem Jurčík na 4:4.

Do třetí třetiny šli Gepardi s drobnou změnou v sestavě a s odhodláním vrátit se ke hře z úvodu zápasu. V úvodu třetiny jim šla naproti vyloučení Otrokovic. Krkoška byl potrestán nejprve dvěma minutami za hru rukou, následně ještě vyfasoval osobní trest. Přesilovka se Gepardům brankově nevyvedla, i když soupeře několikrát zamknuli v obranném pásmu. Chyběla jen přesnější muška k tomu, aby vrátili stav utkání na svoji stranu. Vedoucí branky se dočkali až ve čtyřicáté minutě. Kolem brankářovy levé tyče prošel míček od Davida Dvořáka. Ale odpověď Panterů přišla v podstatě obratem, ihned po buly z protiútoku vyrovnal Šeďa. Naštěstí stejnou odpověď si připravili i Gepardi a první útočná pětice napravila svoje zaváhání. Po rozehrávce opět z pravé strany v obranném pásmu Otrokovic zametl míček do svatyně bílých Petr Šubrt. Naštěstí už pak branky stříleli jen Gepardi. Sedmé brance ještě předcházelo vyloučení Otrokovic a po minutě skvěle sehranou přesilovku Gepardů ukončil střelou Matěj Vorba. Poslední branka padla během dalších dvou vyloučení, a navíc při power paly Otrokovic. Do prázdné branky zametl míček třetím zásahem v zápase Štěpán Novotný. Na výsledku už pak nic nezměnil ani další pokus Otrokovic o power play, ani přesilovka Gepardů za špatné střídání Panterů. Gepardi si tak připisují další bodíky do tabulky v premiérové sezóně v Regionální lize

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Zápas bych rozdělil na tři části. První třetinu jsme odmakali, bylo to výborně odehrané, soustředěný výkon. Ve druhé jsme dostali dvě branky v oslabení a nijak to s námi nezamávalo, neprobralo nás to, začali jsme být bez pohybu a místo, aby nás srovnání skóre probudilo, spali jsme dál. Třetí třetina pak byla skvěle odmakaná a myslím si, že jsme zaslouženě získali tři bodíky. Soupeř byl hodně kvalitní, jeho hra nám dělala starosti a mám radost, že se nám podařilo utkání dotáhnout do vítězného a klidného konce.