17.10.2024

Skvělý zápas rozhodly až samostatné nájezdy

Popolední nedělní zápas mezi Gepardy a Troopers patřil k florbalovým parádám Regionální ligy. Zápas přinesl vše, co se od dobrého florbalu očekává: krásné branky, dramatickou zápletku a nájezdovou loterii, která rozhodla o vítězství Gepardů.
2024-2025 | Reg.liga, 4. kolo
13. 10. 2024, 13:30 hod.
Tuřany

Troopers Beta

4:5p

Branky a nahrávky: 22. Vojtěch Potáček (Petr Voltner) , 29. Rudolf Večeřa (Petr Voltner) , 30. Jakub Gregor , 41. Petr Voltner (Vojtěch Potáček) - 10. Ondřej Beránek (Viktor Hladík) , 13. Petr Šubrt (Jan Svoboda) , 15. Štěpán Novotný (Jan Kuchař) , 39. Václav Hájek (Pavel Zima) , SN Jan Svoboda. . Rozhodčí: Marek Loskot, David Lovas. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Troopers Beta: Chrást – Zvěřina, Pavlík, Žůrek, Grábl - Gregor, Mlejnek, Mati – Voltner, Večeřa, Potáček - Duda.
FBC Gepardi Brno: Hladík - Bžoněk, Matula, Beránek O., Kuchař J., Vorba, Martinek - Štěrba, Svoboda, Šubrt - Dohnal Š., Dvořák, Novotný - Hájek, Kuchař T., Zima.

Od začátku zápasu se oba celky prezentovali otevřenou, ale opatrnou hrou, založenou na dobré kontrole míčku rychlých přechodech a velmi dobrém čtení soupeřovy hry. Od prvních minut bylo znát, že Gepardi hrají sice s respektem ke zkušenějšímu soupeři, ale nikoliv ustrašeně. Spíš jako by je silný soupeř více vyhecoval ke koncentrovanému výkonu. Oba celky dokázali rozhýbat obranu protivníka a zaměstnali brankáře soupeře. Oba dva, Chrást v brance Troopers a Hladík Gepardů, se museli vytasit několika zákroky, které vyvolali potlesk v hledišti. V desáté minutě se diváci dočkali i první branky. Po šanci Troopers to vzal kapitán Gepardů a bývalý hráč Troopers Ondřej Beránek na sebe. Vybojoval míček v prostoru před brankou Gepardů, rychlým kontrem se dostal do obrany Troopers a proti jeho střele neměl Chrást šanci – 1:0. Hráči domácích se po inkasované brance více semkli, snížili obranu a začali hrozit akcemi po dlouhých přihrávkách z vlastní obran až k soupeři, ale defenziva Gepardů pracovala skvěle. Ve třinácté minutě připravil soupeře o míček v pravém dolním rohu Bžoněk, poslal přihrávku Svobodovi, ten našel před odkrytou svatyní soupeře volného Petra Šubrta a Gepardi šli po zásluze do dvoubrankového vedení. A to nebylo v první třetině vše. V poslední minutě první periody opět Troopers tlačili, míček vybojoval ve spolupráci s Janem Kuchařem Štěpán Novotný a opět jej zavezl do pásma Troopers. Tam si míček po pár zblokovaných pokusech ťuknul s Janem Kuchařem a potřetí překonal Chrásta v brance Trooperů.

Tříbrankové vedení Gepardů po první třetině čekal málokdo. A rozhodně neznamenalo konec zápasu. Druhou třetinu už dokázali Troopers více tlačit a začala se projevovat zkušenost desítek zápasů odehraných v 1.lize a Národní lize.Trooperům v tom pomohla přesilová hra, kterou hráli zhruba v polovině druhé tetiny. Na středu slotu si udělal patřičné místo odchovanec Gepardů Vojtěch Potáček a nekompromisní střelou snížil na 1:3. Do hlavní role zápasu se pak dostal brankář Viktor Hladík, který několika zákroky držel Gepardy ve vedení. Recept nenašel až na skvělou souhru Voltnera a Večeři ver 29. minutě. A když po chybě při vyvážení míčku v poslední třetině využil zaváhání obrany Gepardů zkušený Gregor, bylo srovnáno.

Ve třetí třetině pokračoval výborný florbal. Šance se objevovali na obou stranách a diváci se rozhodně nenudili. V deváté minutě třetí periody vrátil vedení Gepardům Václav Hájek, který si krásně počkal na odkryté pravé straně. Tam mu míček doslova naservíroval Pavel Zima a pro hráče s číslem 61 nebyl problém uklidit kulatý dírkovaný nesmysl do odkryté branky. Z vedení se Gepardi radovali dvě minutky. Na pravé straně zůstal zapomenutý Vojtěch Potáček, který jako prostřední hráč po dvou krosových přihrávkách vyzval ke srovnání Voltnera. Nerozhodný stav pak vydržel až do konce základní hrací doby. Oba týmy se snažili zvrátit vedení na svou stranu, ale oba týmy předváděli skvělou práci nejen směrem dopředu, ale i dozadu skvělým čtením hry. Podstatnou roli také sehráli oba strážci svých svatyní.

Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. V nich sehráli zásadní roli Gepardi Viktor Hladík, který za svá záda nepustil ani jeden pokus Trooperů, a Jan Svoboda, jediný úspěšný střelec nájezdové loterie. Bonusový bodík si tak do tabulky připisuje ligový nováček.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Řekl bych, že se jednalo o hodně kvalitní utkání, které úrovní, tempem a celou hrou přesáhlo Regionální ligu. Děkuji Troopers za zápas, bylo vidět, jak moc je jejich tým zkušený. Ta zkušenost byla vidět při všech brankových situacích, až na jednu nemám klukům, co vytknout. My jsme podali naprosto perfektní, koncentrovaný výkon, předvedli jsme kvalitní hru, bylo to prostě hodně dobré. Divákům se zápas musel líbit, moc jim děkujeme za podporu. A co musím vypíchnout, tak skvělý výkon Vikiho Hladíka, který to na nájezdy „zavřel“ a v zápase nás držel svými zákroky hodně nad vodou.