23.09.2024

Premiéra ve vyšší soutěži na jedničku

V sobotu odstartovala Regionální liga, ve které se představil nováček soutěže, FBC Gepardi Brno. V prvním zápase mu los přidělil do cesty celek Kozel Počenice.
2024-2025 | Reg.liga, 1. kolo
21. 9. 2024, 10:30 hod.
Staré Město

SFK Kozel Počenice

0:6

Branky a nahrávky:7. Michal Bžoněk (Jan Svoboda), 7. Václav Hájek (Pavel Zima), 19. Ondřej Dohnal, 30. Štěpán Dohnal (Ondřej Beránek), 33. Pavel Zima (Tomáš Kuchař), 42. Pavel Zima (Tomáš Kuchař) . Rozhodčí: Vladislav Tuček - Tomáš Kašík; . Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
SFK Kozel Počenice: Kapoun - Petráš, Bednařík, Mikulenka, Podelna, Dofek V., Hübler D. - Jiřík, Šindelka, Hübler F., Kasan, Hajkr, Tereško, Dofek O., Bolf.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Bžoněk, Poláček, Beránek O. (C), Kuchař J., Vorba, Martinek - Štěrba, Svoboda, Šubrt, Dohnal. Š., Dohnal. O., Novotný. Hájek, Kuchař T., Zima

První buly v zápase patřilo Gepardům. Po shození na obránce a středně dlouhé krosové přihrávce přišla také první střela v zápase.

Gepardi měli od začátku míček více pod kontrolou a v prvních minutách povolili soupeři jen jednu šanci, sami se usadili s míčkem v jejich obranném pásmu. Do třetice přišlo poprvé ve čtvrté minutě, tentokrát za první trest, kdy za nadzvednutí florbalky putoval na trestnou Štěrba. Oslabení odehráli Gepardi výtečně a po necelé minutě po jeho konci v čase 6:02 střelou od levého mantinelu poslal Gepardy do vedení Michal Bžoněk. Byla to jeho první branka v novém působišti. Ještě v téže minutě se radovali hráči v bílých dresech z branky podruhé. Po rozehrávce Počenic z levého rohu branky Gepardů zatlačili hráči soupeře za branku, kde přišlo ukázkové odebrání míčků a přes čtyři dotyky přechod do útočného pásma. Pavel Zima byl před brankářem ve dvojici s Václavem Hájkem, navázal na sebe brankářův pohyb a pak nabídl svému spoluhráči gól na zlatém talíři, respektive do odkryté branky. Po zbytek třetiny byly Gepardi aktivnějším a dominantnějším týmem a jen nepřesná koncovka nebo tyčky branky zabránily v navyšování skóre.

Radost

To pokračovalo až ve druhé třetině. Ve druhé minutě se blýskl Jakub Vizina v brance Gepardů skvělým zákrokem ke druhé tyčce. Následně se soupeř dostal do dvou drobných šancí, ale precizní obrana a brankářská jistota nechaly svatyni Gepardů nedotčenou. Hra se pak opět přesunula do pásma Počenic. V 18.minutě si Gepardi agilní hrou došli pro volný úder ze střední vzdálenosti. Jeho provedení se ujal Ondřej Dohnal a všechny, hlavně soupeře, překvapil jeho rozehráním pohotovou střelou, která skončila až v brance. Gepardi pak předvedli festival zmařených šancí, Počenice se dostávali také do příležitostí a dávali najevo, že ani stav 3:0 ve florbale nic neznamená. Důležitou čtvrtou branku Gepardů pak vstřelil v poslední minutě druhé periody Štěpán Dohnal. Krosovou přihrávkou od levého mantinelu ho našel Štěpán Novotný a druhý Štěpán (Dohnal) nabízenou možnost využil střelou pod víko branky Počenic.

Momentka ze zápasu Gepardi Brno - Kozel Počenice. Před brankou Počenic Ondřej Dohnal (42)

Třetí třetinu začali Gepardi na stejné vlně, jakou končili druhou periodu. Byli na míčku, hráli aktivně a soupeře nepouštěli do vážnějších šancí. Ve 33.minutě se dočkal premiérové branky další novic v týmu Pavel Zima. Po rozehrávce z levého rohu v útočném pásmu se protlačil před gólmana Počenic a nadvakrát ho překonal.Gepardi pak měli možnost hrát přesilovou hru, ale i když měli míček pevně pod kontrolou, chyběla větší koncentrace na zakončení a početní výhoda zůstala nevyužita. Zbytek zápasu měli Gepardi pod kontrolou. Soupeři se před jejich branku dostávali ojediněle, Gepardi svoje šance nedokázali zúročit. Přesto se dočkali ještě jednoho úspěchu v podobě branky. Čtyři minuty před koncem se třetí formace natlačila do před brankového prostoru, odskakující balonek, který mířil k k pravému mantinelu, pak poslal zadovkou Tomáš Kuchař přesně na čepel Pavlu Zimovi, který lehce dopravil míček za brankovou čáru a radoval se ze své druhé trefy v zápase.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Myslím, že premiéra v Regionálce nám vyšla náramě. Noví kluci zapadli perfektně, mám radost, že si oba připsali vstřelenou branku. Předvedli jsme dobrý výkon, soupeře do vážnějších šancí nepustili, měli jsme pasáže, kde jsme na hřišti opravdu dominovali, k naprosté spokojenosti mi chyběla jen přesnější koncovka. Vstup do soutěže máme za sebou a teď jen pokračovat v tvrdé práci a dobrou hru a výsledek potbrdit v dalších zápasech.