V neděli nastoupili ke své premiéře v sezóně 2024/2025 také junioři. Tým doplněný několika dorostenci zažil příjemnější zahájení než v uplynulém ročníku.
22. 9. 2024, 15:30 hod.
TJ ČKD Blansko

SFK Kozel Kroměříž

6:3

Branky a nahrávky:3. Albert Hochman, 8. Štěpán Novotný, 19. Vojtěch Jedlička, 29. Roman Poláček, 36. Albert Hochman, 39. Štěpán Novotný - 13. Dalibor Bolf, 17. Daniel Bolf, 34. Lukáš Kasan . Rozhodčí: Jakub Lejček - Tomáš Kašík. Vyloučení:2:0.
FBC Gepardi Brno: Viktor Hladík - Michal Matýsek, Michael Novotný, Marek Dobrovolný "C", Filip Matula - Tomáš Graffe, Roman Poláček, Albert Hochman, Jan Bretfled, Štěpán Novotný, Vojtěch Jedlička, Patrik Navrátil, Vojtěch Novák, Adam Podolský
SFK Kozel Kroměříž: Surma - Lutonský, Matoušek Libor, Coufal, Kasan "C", Matoušek Igor, Večeře, Malčík, Hubík, Tereško, Bolf Dalibor, Bolf Daniel

Los ligy postavil do prvního zápasu proti sobě Gepardy a Kroměříž nejen v mužské kategorii, ale také v juniorech. Nedělní odpolední utkání začalo velmi svižně a bylo znát, že oba týmy budou chtít hrát fyzicky náročný florbal. Gepardům se povedl úvod utkání a díky tomu jsme šli brzy do vedení. Soupeř se poté lehce stáhl a začal hrát svoji hru na kterou jsme byli připraveni - dlouhé přímočaré nahrávky na zaběhnuté hráče. Soupeř nás nechal hrát na míčku, což nám v úvodu utkání vyhovovalo. Převahu herní se nám však nedařilo příliš převést do proměňování v gólové situace. Následkem toho jsme první peridou ovládli 2:1.

Druhou třetinu jsme chtěli začít aktivněji v před brankovém prostoru. Místo toho však Hladík po chybě v rozehrávce tahal míček ze své branky - 2:2. Chvilkové opaření, ale za 2 minuty reagoval zakončením Jedlička a dostává nás opět do vedení. Jako klíčový okamžik se ukázal okamžik 2 minuty před koncem této periody a povedená akce Romana Poláčka, který nás dostal do vedení o 2 branky, toto vedení jsme poté už nepustili!

Ve třetí třetině se soupeř pokusil o nápor pomocí osobní obrany a napadání. Dokázali nás lehce zatlačit a donutit k chybám. Jednu z nich po naprostém nedůrazu našich hráčů využil skvělou individuální akcí Kasan a snížil na 3:4 z pohledu Kozlů. Naštěstí se ukázal opět ve výborné formě hrající Albert Hochman, který nám vrací vedení o 2 branky! Velmi důležitá branka. Tato situace nám dodala klid na hokejky a do závěru zápasu. Na konečných 6:3 upravoval Novotný. Velmi slušný výkon a zasloužené 3 body do tabulky!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Do ligového ročníku se nám povedlo vstoupit úspěšně. Na soupeře jsme se připravili během sobotních zápasů mužů, kdy jsme ho viděli poprvé hrát. Soupeř nastoupil se stejnou taktikou, kterou jsme očekávali a naši hráči dokázali plnit pokyny a díky tomu soupeře přehrát. Velmi dobře se uvedli také dorostenci, kteří týmu pomohli a ukázali, že budou mít v letošní sezóně v juniorské kategorii co nabídnout. Bereme první tři body a jedeme dál!