27.09.2024

U19: Dominance proti Blansku a druhá výhra

Druhý zápas juniorů, který se odehrál v netradičně pozdních nedělních hodinách, přinesl soustředěný a skvělý výkon našich hráčů s jasnou dominancí v zápase.
2024-2025 | 2.liga (JUN), 2. kolo
22. 9. 2024, 18:30 hod.
TJ ČKD Blansko

FBK Atlas Blansko

1:8

Branky a nahrávky:4. Ondřej Kala - 8. Adam Podolský, 19. Michal Matýsek, 21. Štěpán Novotný, 24. Roman Poláček, 24. Vojtěch Jedlička, 30. Vojtěch Jedlička, 30. Vojtěch Jedlička, 32. Michael Novotný. Rozhodčí:Jakub Lejček - Tomáš Kašík. Vyloučení:1:2.
FBK Atlas Blansko: Chabiča, Muller - Kala Ondřej, Staněk, Holík, Nečas, Nechuta, Kala Martin, Konečný "C", Alexa, Hlaváček, Novotný, Králík, Kyzlink
FBC Gepardi Brno: Viktor Hladík - Michal Matýsek, Michael Novotný, Marek Dobrovolný "C", Filip Matula - Tomáš Graffe, Roman Poláček, Albert Hochman, Jan Bretfled, Štěpán Novotný, Vojtěch Jedlička, Patrik Navrátil, Vojtěch Novák, Adam Podolský

Do druhého nedělního zápasu jsme nastupovali povzbuzeni výkonem v prvním zápase. Zároveň však odhodláni soupeře nepodcenit a předvést ještě lepší výkon. Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a soupeře zatlačili na jejich polovinu. Bohužel pro nás jsme z toho nedokázali vytěžit branku. Naopak naši chybku v obraně perfektně využil Kala. Zde to byl pro nás velmi silný okamžik, kdy jsme zachovali chladnou hlavu a pokračovali v naší trpělivé a aktivní hře. Vyplatilo se! Po rozehrávce v rohu pokračoval v pohybu Michal Matýsek a našel před brankou volného Adama Podolského, který se z této pozice nemýlil. Z jednoznačné převahy jsme ovšem nedokázali vytěžit více a proto jsme šli po první třetině na poradu za stavu 1:1.

Druhá třetina začala náš skvělý kolotoč. K výbornému držení míčku jsme přidali vytváření si ještě většího množství šancí. Byla to neskutečná podívaná - diváky to muselo bavit. Gepardi předváděli skvělou nátlakovou hru, kdy soupeř neměl vůbec protihru. Gólové hody druhé třetiny začal Michal Matýsek stylem, tak já to teda vezmu na sebe a skvěle svoji akci zakončil do horního růžku soupeřovi svatyně. Jakoby ukázal svým spoluhráčům, jak dávat branky. Od tohoto momentu jsme začali soupeři sázet branku za brankou a zaslouženě vedli po druhé třetině 7:1.

Třetí třetina už od nás byla v pomalejším tempu, kdy jsme spíše kontrolovali hru. "Za tento moment jsem velmi rád. Vyzkoušeli jsme si i kontrolu nad zápasem, který jsme prostě měli ve vlastních rukách. S tímto jsme dříve měli velké problémy. Nyní jsme to zvládli bravůrně" prozradil trenér Lukáš Beránek. Utkání jsme tedy ovládli výsledkem 8:1 a po prvním ligovém turnaji jsme se usadili na čele tabulky celé ligy!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Na startu druhého zápasu jsme byli povzbuzeni první výhrou. Přesto nás Blansko zaskočilo první rychlou brankou. Kluci se však nezalekli a trpělivou, pohlednou a účinnou hrou dostávali soupeře pod tlak, který přinášel ovoce. Od druhé třetiny to byl kolotoč pohledných šancí a opravdu skvělý florbal od nás. Jen tak dál!