07.10.2024

U19: V městském derby byli úspěšnější Gullivers

V neděli 6.10.2024 se v Morkovicích odehrál další ligový turnaj juniorů. V prvním utkání Gepardy čekalo brněnské derby proti Gullivers. Soupeř přijel z obměněnou sestavou oproti prvnímu ligovému turnaji a bylo to znát.
2024-2025 | 2.liga (JUN), 3. kolo
6. 10. 2024, 11:30 hod.
Morkovice

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B

1:5

Branky a nahrávky: 3. Patrik Navrátil - 6. František Čuhel, 27. Karel Fritscher, 31. Dominik Strádal, 32. Michal Soják, 37. Jan Kašný. Rozhodčí: Vladislav Tuček - Kateřina Vrlová. Vyloučení: 1:1.
FBC Gepardi Brno: Hladík - Matýsek, Novotný, Dobrovolný "C", Matula F., Matula O., Borkovec - Poláček, Hochman, Graffe, Novotný, Jedlička, Podolský, Novák, Navrátil, Jebavý
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B: Netopilík (Voda) - Fritscher, Čuhel "C", Strádal, Cibulka, Krupica, Kašný, Stávek, Zderčík, Hejduk, Soják, Sitař

Gepardi sice utkání skvěle začali a již ve druhé minutě tevřel skóre Navrátil. Soupeř se však nenechal zaskočit a předváděl svoji trpělivou hru. Skvěle kontrolovali hru na balónku, jejich hru zdobila také výbušnost a důraz, což dělalo Gepardům velké problémy. Gepardi neměli dostatečný čas pro rozehru a soupeř tak sbíral spoustu míčku velmi jednoduše. Tyto malé drobnosti pak pramenily v chyby Gepardů a Guliveři je uměli trestat. Po jednom nedůrazu na ose hřiště přišlo vyrovnání z hole Čuhela. Po zbytek třetiny byl obraz hry podobný. Gullivers byli výborní ve hře na míčku, ale ještě se nedostávali do nebezpečných šancí. Gepardi naopak byli dosti bezzubí do útoku.

Útočná fáze hry byla jedním z hlavním témat na přestávkové poradě. Bohužel, Geaprdům se ji příliš nedařilo vylepšit. Většina zakončení chodila od mantinelu a bez tlaku na brankaře soupeře. Ten měl tedy velmi jednoduchou práci. Nejzajímavější momenty druhé třetiny přinesla 27.minuta. Nejprve dostal Gullivers do vedení Fritscher, za asi 40 sekund skvěle kryl nařízené trestné střílení Hladík v bráně Gepardů. Držel tak jejich akcie ještě poměrně vysoko.

Trenéři byli velmi nespokojeni s nedůrazem a tlakem na branku - opět jedno z hlavních témat o přestávce. Bohužel místo úvodního tlaku za vyrovnáním přichází smolný vlastní gól a vlastně ihned do minuty padla další branka díky, které Gullivers odskakují do tříbrankového vedení. Bohužel to hráčům v modrém situaci velmi ztížilo a Gullivers už předváděli zkušenou hru. Na konečných 1:5, pak upravil Kašný a bylo po zápase. Gullivers byli úspěšnější.

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Branka ve druhé minutě byla dobrým začátkem. Bohužel však jediná a na jeden gól se ve florbale vyhrát opravdu nedá. Hra od nás nebyla vůbec dobrá, soupeř nás přehrál ve většině aspektů hry. Chyběl nám důraz a tlak na branku. Většina zakončení chodila od mantinelu, což není bohužel zóna odkud chceme zakončovat naše akce. Soupeř zaslouženě bere 3 body. My se musíme poučit a předvést lepší hru v dalším zápase.