07.10.2024

U19: Druhý zápas v neděli, druhé derby se šťastným koncem

Druhé nedělní utkání přineslo v Morkovicích další brněnské derby. Tentokrát proti Troopers. V pauze mezi zápasy jsme si řekli co do tohoto utkání musíme zlepšit, abychom byli úspěšní.
2024-2025 | 2.liga (JUN), 4. kolo
6. 10. 2024, 14:30 hod.
Morkovice

SK Troopers

1:9

Branky a nahrávky: 35. Jakub Poláček - 5. Štěpán Novotný, 22. Albert Hochman, 25. Adam Podolský, 28. Michal Matýsek, 37. Roman Poláček, 38. Vojtěch Jedlička, 39. Antonín Adolf Jebavý, 40. Vojtěch Jedlička, 44. Roman Poláček. Rozhodčí: Petr Pagáč - Vladislav Tuček. Vyloučení: 3:0.
SK Troopers: Šťastný - Souček, Tylšar "C", Slívko, Poláček, Karásek, Mičulka, Létal, Zahradník, Tretera, Novotný, Kašpárek
FBC Gepardi Brno: Hladík - Matýsek, Matula O., Dobrovolný "C", Borkovec, Matula F., Novotný - Poláček, Hochman, Graffe, Novotný, Jedlička, Podolský, Novák, Navrátil, Jebavý

Od první minuty bylo na Gepardech vidět, že jsou v zápase koncentrovaní a soustředění. Od začátku hry byla vidět skvělá komunikace a nasazení do hry. Kombinace těchto faktorů utvořila kompaktní blok před brankařem Hladíkem. Gepardi skvěle střídali intenzitu hry. Zkoušeli soupeře napadat, ale také ho nechali hrát a čekali na ztráty míčku od soupeře. Jedna z takových ztrát přišla v páté minutě, Štěpán Novotný po ní předvedl skvělou individuální akci a procedil míček na přední tyčku. Gepardi se tak dostávají do vedení a mohli pokračovat v trpělivé hře.

Do druhé třetiny jsme chtěli pokračovat v tom co nám zatím přinášelo úspěch. Možná se lehce očekával větší tlak Troopers, ale ten zatím nepřicházel. Mohla za to hlavní změna v naší hře: zesílený důraz a díky tomu vyhrané osobní souboje. Když pak Hochman na třikrát překonal Šťastného a v podstatě v zápětí i Podolský, bylo na střídačce Gepardů ihned veseleji. Naopak Troopers udělali dva rychlé fauly a dostali se do dvojnásobného oslabení a hráli oslabení ve 3 proti 5. To skvělou střelou dvacet nad led na vzdálenější tyčku využil Matýsek. Po druhé třetině jsme tak vedli 4:0. Skvěle rozehrané před poslední periodou!

Do ní jsme chtěli vstoupit koncentrovaně pokračovat v naší hře. To se nám povedlo. Nepoložila nás ani drobná chyba ve 35 minutě, kterou využil Poláček a snížil na 1:4. Po této brance šli Troopers ovšem opět do oslabení. Přesilovku tentokrát využil skvěle Poláček v dresu Gepardů. Velmi důležitá branka! Využitá druhá přesilovka přinesla uklidnění a skvělou výchozí pozici do zbytku zápasu. Ten se snažili Troopers zvrátit velmi brzkou power play, ale oba pokusy o hru bez brankáře nebyly úspěšné. Gepardi přidali 2 branky do prázdné a bylo, jak se říká, vymalováno. Kosmetickou úpravu výsledku pak dal skvělým zakončením po povedené akci opět Poláček. Gepardi tak berou 3 body za vítězství 9:1!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Druhé nedělní utkání dalo zapomenout na to první! Vše co jsme si řekli v šatně, že chceme změnit tam bylo! Díky klukům za tento výkon, kdy byli naprosto koncentrovaní a soupeře opravdu nepouštěli do mnoha šancí. Parádní výkon a zasloužené 3 body!